SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kavganın cezası belli oldu!

Malatya Bedensel Engelliler Spor'dan 3 oyuncuya Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunca 2 ila 6 resmi müsabakadan men ve bir miktar para cezası verildiği bildirildi

Güncellenme: 14:51, 29/03/2014
Kavganın cezası belli oldu!

Ampute Futbol Süper Ligi’nde Malatya Bedensel Engelliler Spor ile İstanbul Özürlüler Spor arasında oynanan ve çıkan kavga nedeniyle tatil edilen maçın ardından, ev sahibi ekibin 3 oyuncusuna Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunca 2 ila 6 resmi müsabakadan men ve bir miktar para cezası verildiği bildirildi.

Malatya Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Hepsen Metin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun, 9 Mart’ta oynanan ve çıkan kavga nedeniyle yarıda kalan Malatya Bedensel Engelliler Spor-İstanbul Özürlüler Spor maçıyla ilgili cezaları açıkladığını belirtti.

Futbolcularından Mustafa Çolak’a 6 maç ve 700 lira, Şahin Şahiner’e 3 maç ve 300 lira, Gazi Öztop’a ise 2 maç ve 300 lira ceza verildiğini bildiren Metin, o gün bazı oyuncularının maç sırasında biraz gergin olduğunu belirterek, “Bireysel hatalardan kaynaklanan sorunlar yaşadık. Bundan sonra önümüzdeki maçlara bakıyoruz” dedi.

Metin, şunları söyledi:

“Yaşananlara üzüldük. Temennimiz, bundan sonra centilmence mücadele etmek, örnek bir takım olmak. Sporcularımız, yaşadığımız sıkıntılardan kendilerine ders çıkardı. Hedefimiz, bundan sonraki maçlarda gayet centilmence mücadele etmek, hata yapmamak, hataları en asgari düzeye indirmek.”

Ampute Futbol Süper Ligi’nde Malatya Bedensel Engelliler Spor ile İstanbul Özürlüler Spor arasında 9 Mart’ta oynanan maç, konuk ekibin 2-1 üstünlüğüyle devam ederken çıkan kavga nedeniyle tatil edilmişti.