SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiliz futbol otoritelerinden Terry Venables, Roberto Mancini döneminde Manchester City’de yaşanan kargaşanın panzehirinin Manuel Pellegrini olduğunu ifade etti.

Terry Venables, Sun gazetesinde yayınlanan, “Pellegrini sessizce Manchester City’i zafere götürüyor” başlıklı yazısında, Manchester City’nin Mancini’yi gönderip göreve getirdiği Şilili Manuel Pellegrini’yi göklere çıkardı. Yazısında Mancini’nin gidişine taraftarın tepki gösterdiğini hatırlatan Terry Venables, “3-0 Manchester United ‘ın yenildiği derbi maçında bir şey unutuldu, o da Manchester City’nin ne kadar güzel oynadığı. Şilili teknik direktör işini sessizce, iyi bir şekilde yapıyor. Pellegrini, kendisinden önceki Manuel Mancini yönetimindeki City’i yakan çılgınlık ve kargaşalığa ideal bir panzehir” yorumunu yaptı.

Venables ayrıca, “Mancini çok iyi bir teknik direktördü ve her zaman ilk Premier Lig şampiyonluğunu kazandırdığı için Manchester City’nin her zaman kalbinde kalacaktır” ifadesini kullandı.

İtalyan teknik direktörün çok heyecanlı bir yapıya sahip olduğuna dikkat çelen Terry Venables, Mancini’nin hiçbir zaman kazanamayacağı mücadelelere girmediğini vurguladı.

Terry Venables, Şilili teknik direktör Pellegrini’nin, Manchester City taraftarlarının Mancini’yi çok sevdiği bir sırada City’e geldiğine de değindi.

Yayınlanma Tarihi:19:33,