SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı Melekler CEV Kupası’nı kazandı!

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı,CEV Kupası finali rövanş mücadelesinde Rusya'nın Uralochka ekibini İstanbul'da 3-0 mağlup etti ve şampiyonluğa ulaştı.

Güncellenme: 11:49, 30/03/2014
Sarı Melekler CEV Kupası’nı kazandı!

Fenerbahçe Kadın Voleybol takımı deplasmanda aldığı 3-2’lik avantajlı skorun ardından evinde oynadığı maçı da 3-0’lık skorla kazanarak şampiyonluğunu perçinlemiş oldu.

Sarı Melekler kazandığı CEV Kupası şampiyonluğu ile aynı spor salonunda (Burhan Felek) saatler önce CEV Challange şampiyonu olan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol takımından sonra sarı lacivertli camiaya aynı günde ikinci Avrupa kupası zaferini yaşattı.

Fenerbahçe: 3 – Uralochka: 0

Salon: Burhan Felek Voleybol

Hakemler: Luca Sobrero (İtalya), Maria Fisher (Almanya)

Fenerbahçe: Eda Dündar, Glass, Garay, Bauer, Havlickova, Kim Koung (Merve Dalbeler, Elif Öner, Seda Tokatlıoğlu)

Uralochka: Sofonova, Ruiz, Pasynkova, Zaryazhko, Chaplina, Rusakova (Chernova, Ilchenko, Salina)

Setler: 25-11, 28-26, 25-22

Süre: 78 dakika (20, 32, 26 )

Birinci sete çok etkili ve taktik servisler atarak başlayan sarı-lacivertli takım, oyunun başında rakibin düzenini bozdu. Kim Koung ve Garay’ın ürettiği sayılarla teknik molaları 8-2 ve 16-5 gibi açık ara önde tamamlayan ev sahibi takım, rakibin cılız hücumlarını da başarılı bloklarıyla önledi ve seti 25-11 kazandı.

İkinci sete Rus Uralochka iyi başladı. Fenerbahçe, Garay’ın servisleriyle skoru 4-4’te eşitledi. Eda ortadan, Kim Koung da köşeden ürettiği sayılarla teknik molaya takımlarını 8-7 önde taşıdı. Karşılıklı sayılarla süren zorlu seride ikinci teknik molayı Fenerbahçe 16-14 önde geçti. Setin sonuna kadar çekişmenin sürdüğü oyunda Uralochka skoru 24-24’te eşitledi. Fenerbahçe, Kim Koung’un devreye girmesiyle çekişmeli geçen bu seti de 28-26 aldı.

Üçüncü set, yine karşılıklı sayılarla sürerken Elif, Eda ve Kim Koung ile sayılar bulan sarı-lacivertli ekip, ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Uralochka skoru 11-11 eşitlemesine rağmen ev sahibi takım, ikinci teknik molayı da 16-14 önde kapattı. Rus temsilcisinin Chaplina ile skoru yakalama gayretine rağmen Fenerbahçe, seti 25-22 bitirdi ve karşılaşmayı 3-0 kazanarak şampiyon oldu.

Yayınlanma Tarihi:21:36,