SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de Şanlıurfaspor’u sahasında 3-1 mağlup eden Samsunspor’un teknik direktörü Hüseyin Kalpar, takımlarının 15 maçtır kaybetmemesinin kendisine göre bir rekor olduğunu söyledi.

Kalpar, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Şanlıurfaspor galibiyetinden dolayı oyuncularını kutladı.

Takımın 15 maçtır yenilmediğine dikkati çeken Kalpar, şöyle devam etti:

“Samsunspor’un 15 maçtır kaybetmemesi bana göre bir rekor. 15 maçtır bundan önceki yıllarda kaybetmeyen bir Samsunspor var mıydı bilmiyorum ama bu bir rekordur. Bugün kazanmak önemliydi. Çünkü ligde rahat bir takımla karşılaştık. Şanlıurfaspor’un ne yukarıya ne de aşağıdan uzaklaşma hedefi vardı. Onun için rahat takımdan korkulur. Tahmin ettiğimiz gibi bu takım karşısında hava toplarından golleri bulduk.”

Samsunspor’un tek tek maç kazanmaya devam ettiğini anlatan Kalpar, “Rakiplerimizin puan kaybetmesi önemli ama onlar da puan kaybetmiyor. 15 maçtır kaybetmeyen bir takım hala yukarıyı yakalayamadı. Bu yıl yüksek bir puanla şampiyonluk olacak. Çünkü biz Süper Lig’e çıktığımız zaman bu kadar toplanmamıştı. Dolayısıyla biz kazanmaya devam edeceğiz. 6 maçı da böyle sürdürürsek inanıyorum ki çok büyük bir şans yakalarız. Bunun bilincindeyiz” diye konuştu.