SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ibrahimoviç’in Rosengard’ta beraber büyüdüğü ve 16 yaşındayken F.F. Malmö alt yapısında birlikte oynadığı arkadaşı Tony Flygare, en çok satan kitaplar arasında olan ‘ONCE,I WAS BİGGER THAN ZLATAN’ adlı kitabında başlarından geçen Queens Park Rangers hikayesini anlattı.

“Malmö bizi denenmek üzere 1998 senesinde İngiltere’nin Queens Park Rangers(QPR) takımına gönderdi. Gerry Francis o dönem takımın hocasıydı. Antrenmanda Zlatan topu çok fazla ayağında tutunca hoca topu almak için sert girdi. Zlatan da karşılık verdi ve “Çekil git başımdan” dedikten sonra takımın hocası çılgına döndü. “Bu yaptığını çok pahalıya ödeyeceksin delikanlı” dedikten sonra bir daha QPR kulübünden haber almadık…”

“Üç ay sonra bu defa Arsenal Zlatan’ı Londraya getirdi. Her konuda anlaşıldı hatta Arsenal formasıyla resim bile çektirdi, o akşam gece kulübüne gittik. Ertesi gün Zlatan, Arsene Wenger’in odasında oturuyordu. Hocalardan biri “deneme maçı oynayacaksın Wenger böyle istiyor” deyince Zlatan antrenman sahasını terketti.”

Seneler sonra İbrahimoviç ise bu olayı otobiyografisinde şöyle anlattı. “Wenger’e nasıl bir futbolcu olduğumu göstermek istedim. Bana ayakkabı ver şimdi oynamaya hazırım dedim ama kabul etmedi… Böylece Arsenal maceram başlamadan bitti.”