SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldız oyuncu yuvadan uçuyor…

1 ay önce New York Red Bulls'tan gelen teklifi beklemeye alan ve karşı tarafa sezon sonu mesajını veren Galatasaray, Emmanuel Eboue'nin satışına onay verecek.

Güncellenme: 15:50, 28/03/2014
Yıldız oyuncu yuvadan uçuyor…

Galatasaray, sezon sonunda bazı yabancıları ile yollarını ayırmayı planlarken, ligde fazla forma şansı bulamayan Emmanuel Eboue, kendi planlarını yapmaya başladı.

Kontratı 2015’te bitecek olmasına rağmen istemediği bir yere gitmek istemeyen Emmanuel Eboue, Arsenal’den eski takım arkadaşı Thierry Henry’nin de araya girmesiyle MLS takımı New York Red Bulls’tan gelen teklife sıcak baktı. New York’un Galatasaray ile de 1 ay önce temasa geçti, yönetimin sezon sonu karar vermeyi planladığını karşı tarafa aktardı.

Öte yandan, Veysel Sarı’nın performansı, Salih Dursun’un varlığı ile birlikte bu bölgede yeterli yerli rotasyonunun olması, sarı kırmızılıları satışa ‘evet’ demeye yöneltiyor. Ayrıca, yeni yabancı kuralı ile berabere Ünal Aysal’ın mali disiplinle birlikte kemerleri sıkma politikası nedeniyle Eboue’nin 2.2 milyon euroluk maaşından kurtularak maaş yükünü azalmış olacak.

Sporx