SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte milli futbolcunun malikanesi

Rubin Kazan takımında oynayan Futbolcu Gökdeniz Karadeniz ve eşi Serra Karadeniz’in malikanesi göz kamaştırıyor.

Şu an Rusya'nın Rubin Kazan takımında oynayan Futbolcu Gökdeniz Karadeniz ve eşi Serra Karadeniz’in Kemer Country’DEKİ 900 metrekarelik evleri, dekorasyonuyla fark yaratıyor. En dikkat çeken ayrıntı ise evin pek çok köşesinde göze çarpan s&g logosu... (Banu Duran - Kemer Country Sedir - milliyet)
Serra-Gökdeniz çiftinin kendi isminin baş harflerinden oluşan S&G logosu evin çeşitli yerlerinde bulunuyor; trabzanlar, havuz içi, halılar ve kapılar...
Bu evi almaya nasıl karar verdiniz ve ne zaman taşındınız? Serra Karadeniz : Eylül ayında taşındık. Eşim Trabzonspor’da oynarken tabii biz de orada yaşıyorduk. Sonra Rusya’ya transfer olunca üç yıl orada yaşadık ama kışları iki ay Türkiye’de kalıyorduk. Dolayısıyla, İstanbul’da da bir evimiz olmalı dedik. Düz ayak ve bahçeli bir ev istediğimiz için Kemer Country’deki bu evi görünce hemen satın aldık. Biz Karadeniz’de yeşillikle çok içiçe olduğumuz için buradan ilk görüşte etkilendik. Ancak ilk etapta sadece iki ay kalacağımız için burayı kiraya verdik ve biraz ileride başka bir evde oturduk. Ben çocuklarla tamamen buraya dönmeye karar verince evimizin tadilatını yaptırdık ve taşındık.
Tadilat ne kadar sürdü? Mimarımız Orkun İndere’ye ne istediğimizi anlatmamız, planlamamız bir yıla yakın sürdü. Sonra tadilat başladı; sekiz ay sürdü. Evin sadece kolonları ve dış duvarlarını bıraktık; her şey yenilendi.
“Eşim Gökdeniz mimari işlerle daha çok ilgilendi; ben ise halı, perde gibi dekoratif unsurlara karar verdim. Taşınmadan önce tüm tesisatı değiştirdik; yerden ısıtmalı yaptık. Parkeler, mermerler değişti. Kış bahçesini yeniledik. Havuzun taşları yeniden döşendi. Alt katta bir müştemilat vardı. Orayı da eve kattık.”
Kaç katlı bir ev, kaç odası var? 900 metrekarelik bir ev. Bahçeyle beraber iki dönüm arazi üzerinde. Üç buçuk katlı diyebiliriz çünkü bir de misafir yatak odasının yer aldığı çatı katımız var. Üst katta üç çocuk odası ve bizim yatak odamız; girişte salon, mutfak ve misafir odamız var; alt katta iki yardımcı odası, sinema salonu, oyun odası ve ütü odası mevcut.
Evinize sinema salonu yapma fikri nereden çıktı? Film izlemeyi sever misiniz? Eşim çocuklarla beraber çizgi film izlemeye bayılıyor. En büyük zevki ben onlara mısır patlatayım, kurabiye-kek yapayım onlar da film izlesin. Ancak klasik bir salon olsun istemedik. Çok beğendiğimiz bir koltuk takımı vardı; onu da orada kullandık. Perdelerle kapatıp gayet keyifle film izleniyor.
Bir gününüz nasıl geçiyor? Çok erken kalkıyorum; saat 06.30’da ayaktayım. Hiperaktif biriyim, enerjim yüksek neyse ki. Zorlandığım tek nokta, duygusal anlamda oluyor. Çünkü üç çocuğa ayrı ayrı yetmek zor. Kemer Country’de oturduğum için ise yüküm azalıyor. Çok güzel ve çok güvenli bir site. En ufak bir şey olsa hemen yardımcı oluyorlar; ambulans vs. hizmetler de olduğu için yükümü hafifletiyor. Tek başımayken bile çok güvende hissediyorum.
Burası nasıl bir ev oldu? Mimarımıza ilk söylediğimiz; şey “Şık ama rahat bir ev olsun” idi. “Sadece görselliğe hitap etmesin” dedik, çünkü biz evimizde yaşayan bir aileyiz. Gelen gidenimiz de çoktur. Üç de çocuk olunca evin her yerini kullanabileceğimiz şekilde değerlendirdik. Hava soğuksa şömine köşesindeyiz; çocuklarla alt kata inip sinema izliyoruz; eşimle baş başa isek oturma odasında televizyon seyrederiz. Karadenizli olarak yemeye çok düşkün olduğumuz için kış bahçesinde özellikle bir masa istedim ki hemen mutfakta pişen yemeği yiyebilelim. Salonun kombini ise sadece halıdan yola çıkarak yapıldı. Binbir Gece isimli halımızın her karesinde ayrı bir hikaye resmedilmiş. Bir milyon düğüm var üzerinde, şu an yaptıramazsınız. Ona göre koltuk ve duvar renklerine karar verildi.
Yemek masası Orkun İndere’den 140x280 cm’lik yemek masası mimar Orkun İndere tasarımı. Titanium MC isimli doğal taştan üretilmiş. Galeri İki tarafından yapılan avize de özel tasarım.
“Goblen en sevdiğim desendir” diyen Serra Karadeniz, bu nedenle en çok vakit geçirdiği yer olan mutfakta hem duvarlarda hem de zeminde bu deseni kullanmış. Mutfak diğer odalara göre daha az ışık aldığı için dolaplarda beyaz renk tercih edilmiş.
Fincan tutkunu olduğunu söyleyen Serra Karadeniz, Rusya’nın St. Petersburg kentinden aldıklarını salon büfesinde sergiliyor.
Bu evde en çok ne uğraştırdı sizi? Avizeler... Ev çok büyük olduğu için aydınlatma da fazla oldu. Seçerken oldukça yorulduk. Yemek masasına karar vermemiz de zaman aldı çünkü biz başta mermer istemedik ama mimarımız çizip getirince ikna olduk.
Hangi markaları tercih ettiniz? Bir yurt dışı bir de el yapımı grubumuz var. Ana avize ve koltuklar yurt dışından; holdeki objeler ve yatağımız el yapımı...
Evde en çok nerede vakit geçirirsiniz? Kesinlikle mutfak. Yemeklerimizi kendim yapıyorum. Sulu yemek çok pişer evde. Bir de pastlarım oldukça ünlüdür. Hatta her gelen burada bir butik pastane açmam gerektiğini söylüyor ama öyle bir vaktim yok. Zaten bir reklam ajansımız var. Şu sıralar yeni doğum yaptığım için gidemiyorum ama normalde düzenli giderim. Ancak saat 16.00’da mutlaka evde olurum.
8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki tuşlarını kullanabilirsiniz. Eşiniz ne sıklıkta gelebiliyor? Eşim Gökdeniz’le maksimum 20 gün ayrı kalabiliyoruz. Ya eşim geliyor ya da biz gidiyoruz. Haziran’da okullar kapanınca biz eşimin yanına Rusya’ya gidiyoruz. Eylül’de ise dönüyoruz ve az da olsa havuzun keyfini çıkarıyoruz.
Dekorasyonla ilgili pişman olduğunuz bir nokta var mı? İpe-Cavalli Visionnaire markalı salon koltuklarımızı ipek kadife seçmek. Su bile leke yapıyor. Mağaza yetkilisi uyardı ancak görünüşü çok hoşuma gitti; spor değil.
Mimar Orkun İndere, “Salon katını ‘neo klasik-avantgarde’ olarak tanımlayabiliriz; mutfak bölümü ise, renkleri açısından country duygular verse de tarz olarak salondaki tarz korunmuş ancak doğal renkler ile yumuşatılmıştır. Evin genelindeki ihtişam iddialı olmakla birlikte kış bahçesinde bohem bir gündelik hayat öngörülmüş” diyor. Evde neden bu kadar mermer kullandığını ise “ Mermer, doğal ihtişamdır” diyerek açıklıyor.
Çocukların fotoğrafı dev panoda Evin bir köşesinde sekiz buçuk yaşındaki Naz, beş buçuk yaşındaki Demir ve henüz 44 günlük olan Toprak’ın aynı karede göründüğü devasa bir pano var. Bahçedeki mini oyun parkında ise yine çocukların konforu düşünülmüş.
Mutfağın hemen yanındaki kış bahçesi, bahar aylarının da vazgeçilmezi. Aile kahvaltılarını buradaki masada yapıyor. Ev, cam kapılar sayesinde bolca ışık alıyor.
Antreye serili, üzeri S&G logolu halı özel olarak dokutulmuş. Girişi süsleyen gül ve orkidelerden oluşan canlı aranjmanlar haftada bir yenileniyor. Mermerlerse ihtişamı vurgulamak için seçilmiş.
Evde 16 avize var. Salon üç ayrı avize ile aydınlatılıyor. Ortadaki grup Patrizia Garganti tasarımı olan Burlesque tarzı bir avize. Diğer avizeler ise özel tasarım ve GALERİ İKİ üretimi.