SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya’da doğan ve 2004 yılında 19 yaşındayken Gençlerbirliği’ne transfer olan Hakan Aslantaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 yıl sonra döndüğü kulüpte hiçbir değişikliğin olmadığını buna karşın Ankara’yı ise çok fazla değişmiş bulduğunu ifade etti.

Gençlerbirliği’nde oynadıktan sonra sırasıyla Kayserispor, Konyaspor ve Bursaspor maceralarının ardından yeniden başkente dönen 28 yaşındaki Aslantaş, “Oynadığım her kulüp benim için çok değerlidir ama her oyuncunun ilk profesyonel olduğu, kendinde yeri farklı olan bir kulübü vardır. Bu benim için Gençlerbirliği’dir” diye konuştu.

Kırmızı-siyahlı kulüple Avrupa’da mücadele ettiğini, küme düşmemeye oynadığını, Türkiye Kupası’nda final heyecanı yaşadığını kaydeden Hakan Aslantaş, şunları söyledi:

“Burada çok güzel zamanlar geçirdim. Kötü dönemlerde bile hiçbir zaman kulübün sisteminde ya da futbolculara yaklaşımında değişen bir şey olmadı. İyiyken de kötüyken de bence bu çok güzel. Daha sonra başka takımların formasını giydim. 5 sene geçti ancak hiçbir şey değişmemiş burada. Personelinden güvenliğine, malzemecisinden başkanına. Zaman durmuş gibi.”

“34. HAFTA GÜLMEK İSTİYORUZ”

Hakan Aslantaş, Spor Toto Süper Lig’de son “virajlara” girildiğini vurgulayarak, “Sıralamada üstümüzdekilerle oynayacağız. Biraz avantajlıyız ama biz 34. hafta gülmek istiyoruz” diye konuştu.

Takımın yaşadığı gelgitlerde teknik direktör Mehmet Özdilek’in kendilerini sakinleştirdiğini kaydeden tecrübeli futbolcu, şunları söyledi:

“Düşüyoruz mu acaba paniğine kapıldığımızda hocamız o sakinliği bize veriyor en önemlisi bu. İkincisi ise bir galibiyet ya da mağlubiyetle her şey bitmiyor. Son haftalarda kazanıyoruz. Nasıl üzülüyorsak mutlu olmak da lazım ancak işin sonu önemli. Önemli maçlarımız var. 34. haftada mutlu olursak işi de bitirmiş olacağız. Alt taraftan kurtulalım derken üst taraf da yaklaşıyor bu güzel ama alttan tamamen koptuğumuzda üst tafa bakmak daha mantıklı.”

“ÖNCE KULÜBÜM”

Milli görevi her futbolcunun düşünmesi gerektiğini ancak “illa milli takım” diye bir durumun da söz konusu olamayacağını ifade eden Hakan Aslantaş, “Ben öncelikle kendi kulübümde başarılı olmak ve hak ettiği yerlere taşımak istiyorum” değerlendirmesini yaptı.

Gençlerbirliği’nin her zaman en azından ilk 10’da olması gerektiğini dile getiren Aslantaş, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bir oyuncu kulübünde seviliyorsa mutluysa orada kalmalı diye düşünüyorum. Bunu 10 senede tecrübe ettim. Her zaman oynadığım kulüp ön plandadır. Bu düşüncem 10 senede hiç değişmedi. Kayserispor, Konyaspor, Bursasporda da bu böyleydi. Kulübümün başarısı benim başarımdır.”