SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gökhan Töre adım adım…

Beşiktaş, kiralık Gökhan Töre’nin tapusunu almaya çok yaklaştı. Rubin Kazan, Gökhan Töre’nin 7.5 milyonluk bonservis bedelini 5’e kadar indirmeye razı oldu.

Güncellenme: 09:16, 28/03/2014
Gökhan Töre adım adım…

Sezon sonu Beşiktaş'la kiralık sözleşmesi sona erecek olan Gökhan Töre için, Siyah-Beyazlı yönetim çalışmalara başladı.

Beşiktaş'ta kalmak isteyen Gökhan Töre'nin bonservisini almak için Rubin Kazan'la görüşmelere devam eden yönetim, anlaşmaya çok yaklaştı. Kazan'ın, 7.5 milyon Euro olan bonservis bedelini 5 milyon euroya kadar indirdiği öğrenildi. Beşiktaş ise 3.5 milyon Euro teklif ediyor.

Taraflar arasında yapılan görüşmelerde orta yolun bulunması an meselesi. Almanya'da menisküs ameliyatı olan ve tedavi süreci devam eden Gökhan Töre'nin de Beşiktaş'ı istemesi, yönetimin elini güçlendiriyor. Daha önce Rubin Kazan'da hocasıyla sorun yaşayan ve oynayamayan Töre'nin, uygun bir paraya tapusunun alınması bu yüzden çok zor değil. Başkan Fikret Orman da, “Bizim istediğimiz kadar Gökhan'ın da Beşiktaş'ı istemesi önemli” diyerek bu konuya parmak basmıştı.

BULUT DA DEVREYE GİRDİ

Töre'nin menajeri Ahmet Bulut ile de bir görüşme yaparak Rubin’i ikna etmesi konusunda istekte bulunduğu öne sürülüyor. G.Saray'ın da transfer listesinde yer alan Gökhan Töre’nin Beşiktaş ile yaptığı sözleşmede 7.5 milyon euroluk satın alma opsiyonu bulunuyor.

PROBLEM OLMAZ

Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Ahmet Kavalcı da, Töre'nin bonservisinin alınması konusunda iyimser olduğunu söyledi. Kavalcı: “Gökhan Töre’nin Beşiktaş ile kimyası tutmuştur. Kendisiyle oturduk, konuştuk. Gökhan, Beşiktaş’ta kalmak istediğini söyledi. Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu olarak, böylesine faydalı ve çalışkan bir oyuncuyu takıma kazandırmak için gereken her şeyi yapacağız. Gökhan Töre’nin bonservisini alacağız, bir problem olacağını hiç düşünmüyorum” dedi.

Akşam