SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Malatyaspor şampiyonluk peşinde

Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Ertan Mumcu, matematiksel olarak şampiyonluk şanslarının devam etmesinin kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Güncellenme: 17:18, 28/03/2014
Malatyaspor şampiyonluk peşinde

İnönü Stadı’nda gazetecilerin sorularını cevaplayan Mumcu, “İnegölspor galibiyeti, ligin ikinci yarısında aldığımız en önemli galibiyetti. Özellikle mücadele, skor ve üstünlük anlamında futbolcularımız iyi bir oyun sergiledi. Tabi bu çok fazla bir anlam ifade etmiyor. Bizim beraberindeki maçları da seri bir şekilde kazanmamız gerekiyor. Geldiğimiz noktada talihsiz bir sezon yaşadık. Benim kendi tahminlerim ve irdelememe göre 20 puan civarında almamız gereken ama alamadığımız puanlar var. Çok ciddi bir puan. Özellikle iç sahada büyük hüsran yaşadığımız karşılaşmalar oynadık. Ama artık bunun telafisi yok” dedi. Ligde kalan 7 karşılaşmayı final maçı olarak gördüklerini ifade eden Mumcu, “Artık bundan sonra kolay maç yok. Fikstür avantajımız var gibi gözüküyor. Ama en azından kendi düşüncemizde üstlerde olmamızı sağlayacak maçlar var. Hatayspor ve Giresunspor ile karşılaşacağız. Bu maçlar öncesinde, Dardanelspor ve Konya Anadolu Selçukluspor maçları bizim adımıza büyük önem taşıyor. Her iki maçtan da 6 puan almamız gerekiyor ki, Hatayspor karşısına moral anlamında daha iyi çıkalım” şeklinde konuştu.

“ZİRVE YARIŞINI SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ”

Mumcu, ligde matematiksel olarak şampiyonluk şanslarının sürdüğünü kaydederek, “Matematiksel olarak şansımızın var oluşu bizleri sevindiriyor. İnegölspor maçı onun için anlamlı. O maçı kaybetsek hem demoralize olacaktık hem de Play-off’a kalma anlamında zorlanacaktık. Bu anlamda iyi bir galibiyet oldu. İnegölspor ile 7 puanlık bir maç oynadık. Dolayısıyla rakiplerden çok bizim ne yapacağımız daha önemli. 7 maçı final gibi oynayıp, en iyi şekilde bu maçları tamamlamamız gerekiyor. Dardanelspor maçının bizim için ayrı bir önemi var. PFDK tarafından üçüncü cezamızı aldık. 55 bin TL para cezasına çarptırıldık. Özellikle buradan taraftarlarımıza bir ikazda bulunmamız gerekiyor. Dardanelspor maçında ceza alırsak, Hatayspor maçını seyircisiz oynamak zorunda kalacağız. Bu konuda taraftarımızın hassas olacaklarına inanıyorum. Medyamızda yerinde ve isabetli uyarılarda bulundu. Sakin ve güzel tezahüratlarla takımın yanında olsunlar. Bu desteğe sonuna kadar ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Zirve yarışını sonuna kadar sürdüreceklerini ifade eden Mumcu, “Her şey bitmiş değil. Bizim için yeni bir başlangıç olabilir. Ligin boyu kısaldı ama moralimizi bozmadan yolumuza devam etmek istiyoruz. İyi bir hava yakalayıp, kalan 7 maçta en iyi sonuçları almak istiyoruz. İnşallah iyi olur. Biz ümidimizi kaybetmiş değiliz. Zirve yarışını sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:14:46,