SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’de liderlik koltuğunu kimseye kaptırmayan Fenerbahçe’nin deneyimli teknik patronu Ersun Yanal, Serdar Ali Çelikler’in sorularını yanıtladı.

“Şampiyonluk geliyor mu?”  sorusuna, “Ayaklarımız yere sağlam basmazsa zorlanırız. Beşiktaş maçı bitimine kadar şampiyonluktan söz etmiyoruz, etmeyeceğiz. G.Antep maçında epey iyi oynadık. Sezonun bu haftalarında iyi oyundan çok sonuç odaklı düşünülür genelde ama biz oyunumuzu geliştirerek; giderek daha iyi oynayarak maç kazanmaya da odaklıyız. İlk yarının ortalarında sergilediğimiz yüksek ivmeyi ve iyi oyunu geliştirmeye de niyetliyiz” şeklinde cevap veren Yanal, sözleşme yenileme konusuna dair ““Medyaya yansıyan hiçbir gelişmeden haberdar değilim. Ama son tahlilde burası kimsenin babasından kalma koltuk değil. Biz gideriz başkaları gelir, gider aslolan Fenerbahçe'dir. Benim tek odağım taraftara sezonun ilk haftasından beri verdiğim sözü tutup şampiyonluğa ulaşmak. Sonrasına bakılır” şeklinde yanıtladı.

Yanal, Çelikler’in “Takım 11 ya da daha fazla puan farkıyla Telekom Arena'ya gitmesi halinde öncelikli strateji yenilmemek üzerine mi olur?” soruna ise,  “F.Bahçe her yerde her durumda ve her şartta kazanmak için oynar. İkincil bir stratejisi olamaz.” şeklinde yanıt verdi.

Yayınlanma Tarihi:17:03,