SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özlüce Tesisleri’nde teknik direktör İrfan Buz gözetiminde gerçekleştirilen antrenmanı, Kulüp Başkanı Erkan Körüstan, İkinci Başkan Rıdvan Şen ve Sportif Direktör Barış Güçlü, saha kenarından takip etti.

U17 Genç Milli Takımı’nda bulunan Enes Ünal’ın katılmadığı, sakatlığı devam eden Serdar Aziz’in takımdan ayrı çalıştığı antrenman, ısınma koşularıyla başlayarak, pas çalışmasıyla sürdü. Teknik direktör Buz, antrenmanın ikinci bölümünde takımı 4 gruba ayırdı. Bir grup kanatlardan gelen ortalarla gol çalışması yaparken, diğer gruplar koordinasyona dayalı çalışma gerçekleştirdi.

Antrenman, yarı sahada yapılan çift kale maçla sona erdi. Bu arada, Bursasporlu Esnaflar Derneği üyeleri, antrenman öncesinde tesislere gelerek kurban kestirdi.

Dernek Başkanı Fevzinur Dündar, dernek olarak her zaman Bursaspor’un yanında olduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bursaspor camiası bu aralar birlik ve beraberlikten uzaklaşmaya başladı. Bursaspor taraftarı şampiyonlukta çok önemli bir rol oynamıştı. Takımına 12. adam olarak destek veren bir taraftar durumundayken küfür eden bir taraftar konumuna düştük. Bu camiamız adına çok üzücü. Buna bayanlarımızın da ortak olması çok üzücü. Bu kötü günlerin geride kalması adına ve tekrar eskisi gibi huzurlu ve başarılı günlere dönebilmek adına inşallah bu kurbanımız hayırlı gelir. Taraftarı ve yönetimiyle el ele olmalıyız. Şehirde birlik ve beraberlik olmadığı sürece başarı gelmiyor. Taraftarlarımızdan özellikle buradan ricada bulunuyorum. Lütfen maçlarda küfür etmesinler. Sahada oynayan futbolcularımızı şahlandıracak tezahüratlarda bulunalım. Cezalar ile değil başarılar ile gündeme gelelim. İnanıyorum ki bu sezon takımımız Ziraat Türkiye Kupasını kazanacaktır.”