SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Chelsea maçı ile start alan düşüşün devam etmesi, salı gecesi Türk Telekom Arena'da protesto seslerini yükseltmişti. Göreve geldiği Kasım ayından bu yana sarı kırmızılıların başında Türkiye'de yalnızca 3 mağlubiyet yaşamasına karşın taraftarların ‘istifa' çağrısı Roberto Mancini'yi kızdırmış ve Bursaspor maçı sonrasında görevi bırakma sinyalleri vermişti. Aynı gece Hürriyet'e “Mancini cesur biri ve çabuk pes edecek bir adam değil” açıklaması yapan Başkan Ünal Aysal, önceki akşam akşam İtalyan Teknik adam ile bir araya geldi.

‘ÇATLAK SESLERE KULAK ASMAYIN'

Başkan Ünal Aysal'ın Akmerkez'deki ofisinde gerçekleşen zirve tam 1 saat sürdü. Taraftar protestoları sonrasında morali de oldukça bozulduğu gözlenen İtalyan çalıştırıcı ile görüşmesinde Galatasaray'ın 1 numarası, Mancini'ye duyduğu güveni açıkça dile getirdi. Aysal görüşmede “Kasım'dan bu yana size olan inancımız ve düşüncelerimizde değişen bir nokta yok. Size sunduğumuz projede ısrarcı ve kararlıyız. Size ve ekibinize inanıyor, güveniyoruz. Kamuoyunda çıkan çatlak seslere kulak asmayın” diyerek İtalyan teknik adam ile yola devam edeceklerinin altını kalın bir şekilde çizdi.

‘SABIR GÖSTERİLMESİ LAZIM'

Roberto Mancini ise Akmerkez'deki bu görüşmede başkana özetle şu ifadeleri aktardı: “Galatasaray'ı buradan çekip çıkaracağız. Ben buna inanıyorum. Sadece Chelsea maçında kötü oynadığımız fikrindeyim. Gol pozisyonlarını değerlendiremezseniz böyle sonuçlar çıkabiliyor. Ancak birlik ve beraberlikle bunu daha hızlı aşabiliriz. İnsanlarında bize olan inanması ve gerekli sabrı göstermeleri lazım.”

Hürriyet