SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eski Fransız oyuncu Robert Pires, Arsenal’de son dönemdeki gösterdiği performansıyla nedeniyle tepki çeken Mesut Özil’e sahip çıktı.

İngiliz basınına konuşan Pires, dizindeki sakatlık nedeniyle forma giyemeyen Özil’in Arsenal’e önemli bir güç kattığını belirterek, “O çok iyi bir oyuncu ve zorlu bir süreçten geçiyor. İngiltere’deki oyun temposu çok farklı” dedi.

Futbol oynadığı dönemlerde kendisinin de Arsenal formasıyla benzer sorunlar yaşadığını hatırlatan Pires, “Mesut da benim gibi. Arsenal’deki ilk sezonum berbat geçmişti ve sonra kendimi gösterebildim” şeklinde konuştu.

Ligde 4. sıraya gerileyen Arsenal’in şampiyonluk şansını değerlendiren Robert Pires, İngiliz temsilcisinin hafta sonu Manchester City ile yapacağı lig maçını kazanması halinde yarışta kalacağını vurguladı.

Arsenal’in Chelsea’ye 6-0 kaybettiği geçen hafta oynanan maça ilişkin de konuşan eski Fransız futbolcu, sonucun teknik direktör Arsenal Wenger’i etkilemeyeceğini belirterek, “Herkes Wenger’i tanıyor. O asla bir maçla değişmez. O, bütün oyuncuların babası gibidir” değerlendirmesinde bulundu.