SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi ve Süper Lig’den sonra Türkiye Kupası’nı da tehlikeye sokan G.Saray’da, Mancini depremi yaşanıyor. Bursa maçı sonrası basın toplantısında sinirlerine hakim olamayan ve tribünlerin istifa tezahüratıyla büyük moral bozukluğu yaşayan İtalyan teknik adam, medyaya açık açık, “Gidiyorum” mesajı vermişti.

Dün Florya’da yardımcılarıyla toplantı yapan Mancini, “Yola devam” derken, tecrübeli hocanın yaşadığı patlamanın perdesini SABAH Spor araladı. İşte Mancini’nin ağzından durum değerlendirmesi: “Ben, İtalya’dan kötü tezahüratlar, hakaretler, küfürler yüzünden ayrıldım. Ülkemde de yalan haberler çıkıyordu. İngiltere’ye bunlardan kurtulmak için gittim ve rahat ettim. Kendi ülkemden kaçma sebebim olan bu yalan ve küfürlerle, yeni bir takım kurmak için geldiğim G.Saray’da da karşılaşmak beni yaraladı. İnter’deki gibi olmasın.”

LA GAZZETTA’NIN TÜRK MUHABİRİNİ HEDEF ALDI Bursa maçının ardından Türk medyasına ağır suçlamalarda bulunan Mancini’yi asıl çıldırtan haber ülkesi İtalya’da yayınlandı. La Gazzetta dello Sport’un Türk muhabirinin İstanbul’dan yolladığı haberdeki “Mancini, 15 dakikada bir taktik değiştiriyor. Ufak kağıtları sahaya yolluyor ama futbolcular anlamıyor” satırlarını okuyan İtalyan teknik adamın, “Geleceği karanlık” ifadesine sinirlendiği ve bu yüzden Bursa maçının ardından “Aranızda yalan haber yazanlar var. Futbolcularla bir problemim yok. Bazı gazeteciler terbiyesiz, saygısız” ifadesini kullandığı ortaya çıktı.

DERBİYİ BEKLİYOR Roberto Mancini, Fenerbahçe derbisi ve kupada Bursaspor rövanşı öncesinde kesinlikle istifa etmeyecek.

ÇEVRİLMEYEN CÜMLE Karşılaşma sonralarında yayıncı kuruluşla yaptığı röportajlarda İngilizce konuşan ancak Bursaspor maçının ardından yaşadığı büyük öfke nedeniyle ana dili İtalyanca’yı tercih eden Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini’nin “Terbiyesiz bazı gazeteciler var. Yalan haberler yazıyorlar. Ben dürüst davranıyorum. Doğruları söylüyorum. Bunun aynısını bekliyorum” sözlerinin yanında bir cümlesi daha Türkçe’ye çevrilmedi. “Arka planda biri bu yalan haberi yazanları itiyor (destekliyor)” diyen İtalyan teknik adamın sözleri dikkat çekiciydi.

Yayınlanma Tarihi:09:42,