SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hami’nin galibiyet hesapları

Trabzonspor Teknik Sorumlusu Mandıralı: "Bu sezon Avrupa kupalarına katılma hedefimiz var. Bunu gerçekleştirmek için Elazığspor maçında puan kaybetmememiz gerekiyor. Elazığ'a galibiyet için gideceğiz"

Güncellenme: 12:27, 27/03/2014
Hami’nin galibiyet hesapları

Trabzonspor Teknik Sorumlusu Hami Mandıralı, hafta sonu deplasmanda Elazığspor ile yapacakları maça kazanmak için gideceklerini söyledi.

Mandıralı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta sahalarında Kasımpaşa maçında berabere kalarak 2 puan yitirdiklerini belirterek, “İyi oynadığımız maçta gol bulamayınca istediğimiz sonucu alamadık. Elazığıspor maçında bunu telafi etmek istiyoruz. Elazığ’a galibiyet için gideceğiz” dedi.

En son deplasmanda oynadıkları Sivasspor maçında güzel bir futbol ortaya koyarak dış sahada galip gelememe hasretine son verdiklerini dile getiren Mandıralı, “Oyuncularım böyle oynadığı sürece yenemeyeceğimiz takım yok. Onlarda bu potansiyel var. Bunu kendilerine de anlattım. Elazığspor maçında da iyi futbol ve iyi sonuçla sahadan ayrılmak istiyoruz” diye konuştu.

Trabzonspor’un her zaman hedefleri bulunan bir takım olduğunu dile getiren Mandıralı, “Bu sezon Avrupa kupalarına katılma hedefimiz var. Bunu gerçekleştirmek için puan kaybetmememiz gerekiyor. Elazığıspor açısından önemli bir maç ama bizim de hedeflerimiz var. Bu bilinçle mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Mandıralı, hangi taraftarlar olursa olsun renklerine gönül verdiği takıma zarar vermemesi gerektiğini söyleyerek, “Taraftarlar, takımlarına sahip çıkıp sonuna kadar desteklemeli. Spor, içerisindeki insanları birleştirici, yapıcı olmalı, ruhunda fanatizm olmamalı. Elazığspor maçının da dostluk ve centilmenlik çerçevesi içinde geçeceğine inanıyorum” dedi.

Malouda’nın kendisinden eşinin rahatsızlığı nedeniyle izin alarak ülkesine gittiğini ifade eden Mandıralı, “Daha önce de eşinin rahatsızlığı nedeniyle izin vermiştik. Trabzon’a döndüğü zaman tekrar eşinin rahatsızlandığını kendisine söylediler. O da 4 çocuğu olduğunu, aklının da orada kalacağını söyleyerek izin istedi. Biz de izin verdik. Bir art niyet olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.

FORVETLERİNE KAVUŞUYOR 

Mandıralı, sakatlığı bulunan ve çocuğu doğdu için de ülkesine giden Henrique ile kalp rahatsızlığı nedeniyle bir süre forma giyemeyen Emre Güral’a kavuşuyor.

Ülkesinden dönen Henrique’nin basına kapalı olarak gerçekleştirilen antrenmanda yer aldığı bildirilirken, Emre Güral’ın da oynayabilecek seviyeye geldiği öğrenildi.