SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Futbol A Takımından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı, son haftalarda takımın en istikrarlı isimlerinden biri haline gelen genç savunma oyuncusu Pedro Franco’ya övgüler yağdırdı.

AA muhabirine konuşan Kavalcı, Franco’nun böylesine başarılı ve istikrarlı bir performans göstereceğini en başından beri bildiklerini kaydederek, şunları söyledi:

“Kendisi bizim bu takıma kattığımız en önemli isimlerden bir tanesi. İlk transferimiz olması sebebiyle bizim için ayrı bir yere de sahip. Başlangıçta çok fazla forma şansı bulamadığı için herkes Franco’yu sorguladı, şimdi yaptıklarına ve oynadığı futbola baktığımızda bizim için ne kadar vazgeçilmez ve doğru bir transfer olduğunu bir kere daha anladık. Böylesine bir performans sergileyeceğini yönetim kurulumuz da teknik heyetimiz de zaten biliyordu.”

Kolombiyalı futbolcunun, siyah-beyazlı takımın geleceği olduğunu vurgulayan Ahmet Kavalcı, Franco’yla uzun süreli bir sözleşme yaptıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

“Kendisi çok genç ve çok yetenekli. Bilic, bazı eksikleri olduğu için ilk zamanlar kendisine forma şansı tanımadı ama Franco eksiklerini gidermesini bildi. Beşiktaş’a uzun yıllar başarıyla hizmet edecektir. Kendisini hiçbir yere bırakmaya niyetli değiliz, aksine Pedro Franco tarzı oyuncuların kıymetinin çok iyi bilinmesi gerektiğini düşünüyoruz. Kendisi savunmada forma giymeye başladıktan ve sahada diğer arkadaşlarıyla kaynaştıktan sonra yediğimiz gol sayısı ortada. Yalnızca 3 gol yemişiz ve hepsi penaltıdan. Böyle bir oyuncuyu herkes ister. Çok kısa zamanda, Avrupa’nın en büyük kulüpleri Franco için kapımıza çalarsa, kimse şaşırmasın.”

“GÖKHAN TÖRE’NİN BONSERVİSİNİ ALACAĞIZ”

Bonservisi Rusya’nın Rubin Kazan Kulübü’nde bulunan takımın bir diğer dikkati çeken ismi Gökhan Töre için de kısa zamanda düğmeye basacaklarını açıklayan Kavalcı, şu ifadeleri kullandı:

“Gökhan Töre’nin Beşiktaş ile kimyası tutmuştur. Kendisiyle oturduk, konuştuk. Gökhan, Beşiktaş’ta kalmak istediğini söyledi. Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu olarak, böylesine faydalı ve çalışkan bir oyuncuyu takıma kazandırmak için gereken her şeyi yapacağız. Henüz Rus kulübüyle masaya oturmadık ama yakın zamanda görüşmelere başlıyoruz. Gökhan Töre’nin bonservisini alacağız, bir problem olacağını hiç düşünmüyorum.”

Teknik direktör Slaven Bilic’in de milli futbolcudan fazlasıyla memnun olduğunu aktaran Kavalcı, sözlerini şöyle noktaladı:

“Takım olarak muhteşem bir uyum yakaladık. Gökhan Töre de bu dişlinin en önemli parçalarından biri. Hocamız performansından son derece memnun. Gökhan zaten bizim futbolcumuz, opsiyon hakkı Beşiktaş’ın elinde. İstanbul’u, ülkesini çok seven bir genç ve aklında Beşiktaş’tan başka bir yerde futbol oynamak yok. Bonservis bedeli ortada ama kulübümüzün çıkarlarını zedelemeden sorunu aşacağız. Taraftarlarımız merak etmesin ve bize sonuna kadar destek vermeye devam etsin.”

Yayınlanma Tarihi:11:18,