SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin elinde 13 yabancı oyuncusu var. Yeni sezonda 5+3 kuralının uygulanacağı göz önüne alındığında yönetimin gözden çıkarması gereken para en az 17 milyon 100 bin euro.

Yabancı sınırında önümüzdeki yıl değişiklik olmazsa takımlar en fazla 8 oyuncu alıp, 5 oyuncudan faydalanabilecekler. Sınırda değişikliğe sıcak bakmayan kulüplerin başındaysa Fenerbahçe geliyor.

Fenerbahçe Yönetimi değişikliğe sıcak bakmıyor ama elinde 13 yabancısı var. En az beşini yollamak zorunda kalacak olan Fenerbahçe Yönetimi’ni bekleyen esas tehlikeyse 13 oyuncu arasında sözleşmesi bitecek tek oyuncunun olması. O da Cristian Baroni.

Webo, Emenike, Sow, Holmen, Alves, Meireles, Kuyt, Stoch, Yobo, Krasiç, Kadlec ve Holmen’in sözleşmeleriyse devam ediyor.

AĞIR FATURA! Eldeki yabancılarını eritmek zorunda olan Fenerbahçe Yönetimi’nin ilk etapta göndereceği oyuncuların takımda forma şansı olmayanlar olduğu düşünüldüğüne bir hayli sıkıntı çekecek. Çünkü oyuncuların yıllık garanti ücretleri gitmelerine en büyük engel. Yönetimin Cristian dışında gözden çıkaracağı düşünülen diğer isimler Stoch, Yobo, Krasiç, Kadlec ve Holmen.

Eğer Fenerbahçe alıcı bulma konusunda sıkıntı yaşarsa bu oyunculara tazminatlarını vererek göndermek durumunda kalacak. Bu durumda Fenerbahçe’ye çok ağır bir fatura çıkabilir. Çünkü oyuncuların kalan sözleşmeleri ve yıllık garanti ücretleri düşünüldüğünde dev bir bütçe ortaya çıkıyor. Yaklaşık 18 milyon euro.

İşte bu 5 oyuncunun sözleşme süreleri ve garanti ücretleri: Yobo: 2015’e kadar sözleşmesi bulunuyor. Yıllık 2 milyon euro garanti ücreti var. Kadlec: 2016 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Yıllık 2.1 milyon eurodan 4.2 milyon garanti ücreti var. Holmen: 2016 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Yıllık 1.300 bin eurodan 2.6 milyon euro garanti ücreti var. Krasiç: 2016 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Yıllık 2.300 bin eurodan 4.6 milyon garanti ücreti var. Stoch: 216 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. 1.8 ve 1.9 milyon eurodan toplam 3.7 milyon euro garanti ücreti var.

Futbol Arena

Yayınlanma Tarihi:10:59,