SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özdilek, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, göreve geldikleri ilk günden itibaren oynadıkları maçlarda her an içinde olmaya çalışan bir Gençlerbirliği oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

Ligde bundan sonraki sürecin daha zorlu olacağının bilinciyle planlama yaptıklarını ifade eden “Şifo” Mehmet, “Bundan sonraki süreç daha zor geçecek. Üst sıralarımızdaki takımlarla oynayacağız. Aldığımız her galibiyet bizi farklı noktalara taşıyacak, bunu biliyoruz” dedi.

Düşme korkusunun hissedildiği zamanlarda bile “aşağıları düşünmediklerin ve bu takımın yeri üst sıralar dediklerini” dile getiren Mehmet Özdilek, şöyle devam etti:

“Hem oyun hem skor hem de moral olarak sürekli yükselen bir grafiğimiz var. Bunu sezon sonuna kadar sürdürmek ve geldiğimiz noktaya o zaman bakmak istiyoruz. Bunu oyuncularımıza da bire bir konuşmalarımızla anlatıyoruz. Amacımız son 8 haftada aynı coşku ve isteği sürdürmek.”

HEDEF DAHA YUKARIDA BİTİRMEK 

Mehmet Özdilek, kalan haftalarda alacakları her puanın çok önemli olacağını vurgulayarak, “Ben takımımızın ligi şu anki yerinden daha yukarıda bitireceğini düşünüyorum” değerlendirmesini yaptı.

Ligde pazartesi günü saat 20.00’de oynayacakları Eskişehispor ile aralarındaki 3 puanlık farkı kapatmak için karşılaşmaya çıkacaklarını ifade eden Özdilek, şunları söyledi:

“Ligde kalan 8 haftada yukarıda ve aşağıda çok şey değişecek. Ama ben aşağıya hiç bakmadığımı hep söyledim. Bizim işimiz hep yukarıyla oldu. 4. takım ile aramızda 4 puan var ve önümüzdeki süreçte bu takımlarla oynayacağız. Kazanmak çok önemli kazanamadığımız takdirde de kaybetmemek çok önemli olacak.”

Son 3 haftada coşkusuyla, sahadaki duruşuyla güçlü bir takım olduklarını gösterdiklerini belirten Özdilek, “Her şeyden öte artık bir takım olgusundan söz edebiliriz. Ben takımımızın ligi şu anki yerinden daha yukarıda bitireceğini düşünüyorum. Aslında ligin en az gelgit yaşayan takımlarından biriyiz. Kötü gidişe hep bir yerde ‘dur’ diyebildik. Gençlerbirliği artık içeride ve dışarıda rakiplerin saygı duyduğu bir takım haline geldi” şeklinde konuştu.