SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Van der Vaart Türkiye’ye geliyor!

Yönetim, Önder Özen ve Slaven Bilic'ten Hollandalı yıldız için 'Onay'ı aldı. Görüşmelere hemen başlandı. Van der Vaart'a 3 yıllık sözleşme önerdi. Yıllık 2.5 milyon euro teklif edildi.

Güncellenme: 13:03, 26/03/2014
Van der Vaart Türkiye’ye geliyor!

Siyah-Beyazlılar, Vodafone Arena’ya yıldız oyuncular getirmek için harekete geçti. Beşiktaş Yöneticisi Erdal Torunoğulları, “Vodafone Arena’ya bir değil birkaç dünya yıldızı getirmeyi planlıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor” açıklaması Beşiktaşlı taraftarları heyecanlandırdı.

HAMBURG’TAN SEZON SONU AYRILACAK

Yönetim, 31 yaşındaki oyuncunun ismini kısa süre önce Futbol Direktörü Önder Özen ve Teknik Direktörü Slaven Bilic’e söyledi. Futbolun başındaki iki isim de Rafael Van der Vaart’a ‘Onay’ verdi. Özen ve Bilic’ten ‘Onay’ı alan yönetim, Hamburg forması giyen oyuncu ile görüşmelere hemen start verdi. Vaart, Almanya’da küme düşme tehlikesi yaşayan Hamburg’dan sezon sonunda ayrılmak istiyor.

STADIN SÜPER STARI SEN OLACAKSIN

Beşiktaş, Alman ekibi ile sözleşmesi gelecek sezon bitecek olan Hollandalı yıldıza, Manuel Fernandes’e önerdiği 2.5 milyon euroyu teklif edecek. Sözleşmenin süresi ise 3 yıl olacak. Yöneticiler, Vaart’a gelecek sezon bitecek olan Vodafone Arena’yı anlattı. 31 yaşındaki yıldıza ‘Bu stadın yıldızı olacaksın’ mesajı verildi. Hollandalı yıldız da ilk görüşmelere olumlu yanıt verdi. Sezon sonuna kadar görüşmelere devam edilecek. Yönetim, Vaart ile anlaşmaya vardıktan sonra Hamburg ile bonservis konusunda pazarlıklara başlayacak.

KÜNYE

TAM ADI: Rafael Ferdinand van der Vaart DOĞUM TARİHİ: 11 Şubat 1983 (31 yaşında) DOĞUM YERİ: Heemskerk / Hollanda POZİSYONU: Ofansif orta saha

KARİYERİ

2000-05 Ajax 2005-08 Hamburg 2008-10 Real Madrid 2010-12 Tottenham 2012- Hamburg

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:10:15,