SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tütüneker’in ligde kalma hesabı

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Tütüneker: "İki maç aldığımızda farklı yerlere geliriz. 38 ile 40 puan arası bu ligde kalmaya yetebilir"

Güncellenme: 16:28, 26/03/2014
Tütüneker’in ligde kalma hesabı

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, ligde 2 maç kazandıklarında farklı yerlere geleceklerini, 38 ile 40 puan arasının ligde kalmaya yetebileceğini söyledi.

Tütüneker, Mehmet Cengiz Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Süper Lig’de artık kolay maç olmadığını belirterek, “Bundan böyle her maç zor geçecek. Kalan son 8 maçın en az 4’ünü kazanmak istiyoruz” dedi.

Ligde kalma yarışının her geçen hafta zorlaştığını ifade eden Tütüneker, “Kayseri Erciyesspor takımı bile 2 maç kazanarak kümeden kurtarma şansını yakaladı. Biz Eskişehirspor maçını kazanmalıydık ama olmadı. Zor maçlara çıktık. Bu maçlardan iyi puanlar çıkarttık. Bundan böyle kendi rakiplerimizle oynayacağız. Herkesin bir iddiası var. Herkes iddialı olduğu konumda mücadele oluyor. Biz kim olursa olsun çıkıp 3 puan mücadelesini yapacağız” diye konuştu.

Takımında sakatlıkların fazla olduğunu dile getiren Tütüneker, şunları kaydetti:

“En kısa zamanda Lualua ve Engin’den faydalanmaya çalışacağız. Liban Abdi, henüz çalışmalara başlayamadı. Görkem Görk’ü, bu hafta kadromuza alacağız. Diğer oyuncuların sakatlıkları tam geçmedi. Sağlık ekibimiz elinden geleni yapıyor. Hurşut ve Mutumba, fizik olarak henüz hazır değiller. Onları da ilerleyen haftalarda takımda oynatmak istiyoruz. Bu oyuncuların kendilerini göstermeleri gerekiyor.”

AKHİSAR BELEDİYESPOR MAÇI 

Tütüneker, hafta sonunda deplasmanda karşılaşacakları Akhisar Belediyespor’un kendi sahasında başarılı bir takım olduğunu vurgulayarak, “Bu avantajını kullanmak isteyecektir. Biz son maçlarda deplasmanda yenilmiyoruz. Fırsatları değerlendirebilirsek 3 puan alırız. İstatistiklerde kaleye gitme sayılarımız yüksek. Mücadele edip puan ya da puanlarla dönmek istiyoruz. 3 puan bizi farklı yerlere getirebilir. İki maç aldığımızda farklı yerlere geliriz. 38 ile 40 puan arası bu ligde kalmaya yetebilir. Biz de bunun için gayret ediyoruz. Akhisar Belediyespor takımını yenebiliriz. Planlarımızı o yönde yapıyoruz. Sıkıntılarımız sadece sakatlıklar” ifadelerini kullandı.

Rize’ye başka takımların da başında geldiğinde çok coşkulu bir taraftar ile karşılaştığını ifade eden Tütüneker, “Şu an istediğimiz taraftar desteğini arkamızda göremiyoruz. Bizim onlara ihtiyacımız var. Bizi desteklesinler ve bize güvensinler. Bu takımı layık olduğu yerlere getireceğiz” dedi.