SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, sabahspor.com’daki haftalık söyleşisinde lig ile ilgili ilginç yorumlarda bulundu.

Uluç’un yorumlarından bir kısmı şu şekilde;

“Fenerbahçe şampiyon… Bunun, Galatasaray ile arasındaki farkı 11 puana çıkarmasıyla da alakası yok. Aradaki puan farkı bu hafta sıfır olsaydı, hatta Galatasaray 1 puan önde olsaydı yine de Fenerbahçe şampiyondu. Çünkü bu karar alınmış.

Gaziantep maçını izlerken, fevkalade rahatsız oldum. Sabah gazeteyi aldığımda, Erman hocanın da yazdığını gördüm. Yıllarca kendisinin de görev yaptığı ama Fenerbahçeli olmadığı için kovulduğu yayıncı kuruluşa diyor ki ‘Eğer tarafsız bir yayıncı kuruluşsanız, ekranı ikiye bölün; bir yarısına Caner’in hareketini koyun, öbür yarısına Binya’nın kırmızı kart gördüğü hareketi koyun. Bu ikisi, birbirinin karbon kopyasıdır.

Penaltıyı verse, Caner kırmızı kart görecek ve oyundan çıkacak. Skor, 1-1 olacaktı. Hakem, onu görmedi ama Binya’nın hareketine faulü verdi ki doğruydu. İkinci sarıdan, kırmızıyı da gösterdi. O da doğruydu. Peki Caner’in yapığı hareket ne olacak! Caner’in de sarı kartı vardı. Üstelik ikinci gol, bu pozisyonun devamında geldi. Skor 1-1 olacakken; hakemin gözünü kapaması yüzünden maç, birden 2-0 oldu.

Bu, tatsız bir tesadüf falan değil. Kimse, kimseyi kandırmasın. Fenerbahçe için kurulmuş bir federasyon ve A’dan Z’ye Fenerbahçeli bir medya ile; sezon, Fenerbahçe’nin şampiyonluğuyla bitecek! Erman’ın yazısında, bir sorusu daha vardı: “Bu Fenerbahçe’nin, hakem lütfuna ihtiyacı var mı?” Bu da ayrı bir soru…

Şampiyon olmak için, bu Fenerbahçe olmaya da gerek yok. Galatasaray’ın hâl’i pür melâli meydandayken, Beşiktaş büyük bir savaş vererek ayakta kalmaya uğraşırken, ‘Trabzon’ diye bir takım neredeyse bırakılmamışken… Şampiyon olacak başka bir takım yok zaten… Fenerbahçe’den başka… Yani şampiyon olması için herkes, elinden geleni yapıyor! Kamil Ocak’taki maçta, Gaziantepspor da elinden geleni yaptı. Fenerbahçe, 3 gol attı; 3 golün de asistini, deyim yerindeyse Gaziantepsporlular yaptı.”