SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aynı nakarat

26 Mart 2014

GALATASARAY, üst üste yaşadığı puan kayıpları sonrası Bursaspor önüne biraz olsun canlanmış çıktı. Sarı-kırmızılı oyunculardaki bu kıpırdanmanın nedeni hedef olarak sadece Türkiye Kupası'nın kalmasıydı. Ancak bu kıpırdanmanın sadece 45 dakika sürmesi artık futbolcuların tatil havasına girdiğini gösterir. Eğer Türkiye Kupası kazanılamazsa, Galatasaray tarihinin en pahalı kadrolarından biri sezonu hüsranla kapatır.

GALATASARAY, ilk yarıda üstün gibi görünmesinin asıl nedeni, Bursaspor forvetlerinin kaçırdığı gollerdi. Mancini, savunmadaki zaaflara bir türlü önlem alamıyor. Ara transferde defansı toparlaması için alınan Burdisso sahanın en kötüsüydü. Maçın ilk bölümünde öyle iki kritik hata yaptı ki, Bursaspor'un öne geçmesi işten bile değildi. Volkan Şen kariyerinin en iyi maçlarından birini oynarken, Sestak biraz gününde olsa Galatasaray Arena'dan hiç beklemediği bir mağlubiyetle ayrılabilirdi.

SNEİJDER ve Burak önceki maçlarına göre daha iyiydiler ama bu performansları galibiyet için yetmedi. Son haftalarda alıştığımız üzere Melo, 90 dakika ayakta kalan tek isimdi. Telles, sol kanatta hücumda var ama savunmada çok aksıyor. Şener'in yerine hücum özelliği yüksek bir kanat oyuncusu olsa Bursaspor Galatasaray'ın sol tarafından da tehlikeler üretebilirdi. Sabri de dün defansa dönmeyi unuttu. Selçuk sakatlanıp çıktıktan sonra Galatasaray'ın hücum organizasyonları aksadı.

BURSASPOR, Daum'u gönderip doğru bir hamle yapmış. Yeşil-beyazlı oyuncuların performansı bunun göstergesiydi.

HAKEM Kamil Abitoğlu, Umut'a yapılan müdahalede pe-naltı düdüğü çalarak doğru karar verdi. Ceza sahası içinde elle oynamalarla ilgili tartışmalarda hakemin takdir hakkına güvenmek gerekiyor. Abitoğlu'na tek bir eleştirim var, o da ilk yarıda Bursaspor'un çok net bir atağını avantaj kuralını oynatmayarak kesti. Bu hata Abitoğlu gibi deneyimli bir hakeme yakışmadı. Bursa'nın 90. dakikada iptal edilen golünde Sercan ofsayttaydı. Sercan'a gösterilen ikinci sarı kart da doğruydu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek