SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zirvede tek başına

GALATASARAY'IN kendi sahasında Kayserispor'a mağlup olmasının ardından Fenerbahçe belki de sezonun en kritik maçına çıktı dün Gaziantep'te. Kaybedilmesi halinde rakiplerin umutlarının yeşereceği, galibiyet halindeyse psikolojik olarak şampiyonluğun bir anlamda garantileneceği bir 90 dakika oynadı dün sarı-lacivertliler…

PAZAR günü Anıtkabir'e giden yüzbinlerce taraftarın coşkusunu arkasına alarak oynadı Fenerbahçe. Kendinden emindi, ne yaptığını biliyordu ve en önemlisi futbolcular bu maçın öneminin farkındaydı. Volkan sakattı ama Mert'e olan güven tamdı. Mert, Mustafa'nın şutunu çıkarıp kalesinde güven verdi. Sonrası ise kolay oldu.

KUYT'IN uzun pasında Stankevicius ile Binya'nın arasından geçerek golü atan Emenike hem bu ligin en güçlü forveti olduğunu gösteriyordu hem de Fenerbahçe'nin zirvede yalnız kaldığını resmediyordu. Nijeryalı, ayağına aldığı her topta tehlikeli oldu. 34. dakikada attığı golde ise Binya'nın hatasını en ağır şekilde cezalandırdı. Takip, topu alma, açıyı bulma ve son vuruş 10 numaraydı.

BEKİR savunmada hatasızdı, Alves ile iyi anlaştı. Gökhan ve Caner kanatları koridora çevirdi. Mehmet Topal tüm açıkları kapattı. Kuyt bitmeyen enerjisiyle ileri geri çalıştı. Meireles basit ama garanti oynadı. Emre savaştı, oyuna girdikten sonra Salih elinden geleni yaptı. Sow'un gol atamama stresi yaşadığı aşikardı. Erciyes maçında kaçırdığı pozisyonlar sonrası ağlamıştı. Dün mükemmel bir gol attı, topu kaptı, rakibini geçti, ayak içiyle plaseledi. Bu kez ağlamadı, ağlattı…

DÜNKÜ Gaziantep'i görünce hayal kırıklığına uğradım. Son 3 maçını kazanan takımın daha dirençli olmasını beklerdim. Özellikle de bu savunma hattıyla Sergen hocanın çok başı ağrır.

BİTİME artık 8 hafta kaldı. Fenerbahçe, Beşiktaş'a 10, Galatasaray'a 11 puan fark attı. Zirvede tek başına kaldı. Sarı-lacivertliler artık şampiyonluk turunu bekliyor. Çünkü bu iş bence matematiksel olmasa bile psikolojik olarak bitti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek