SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tebrikler Ersun Yanal’a

25 Mart 2014

FENERBAHÇE, şampiyonluk yolundaki en önemli karşılaşmada, istediği 3 puanı aldı. Bu galibiyet, sarı-lacivertli ekibin sezon içindeki en kritik kazancıydı. Bir aksilik olmazsa Gaziantep'ten aldığı 3 puan Fenerbahçe'yi şampiyonluğa götürür. Sezon boyunca bu maça kadar gelen süreçte sarı-lacivertliler zaten hedefine ulaşmak için çok önemli işler yaptı. “Ersun Yanal uzun vadede dökülür” diyenler ise yanılmış oldular. Ersun Yanal, takımına oynattığı futbol ve disiplininin yanında çok önemli bir duruş da sergiledi. Kulüp yöneticilerin yaşadığı zor günler varken, bunu sağlamak çok da kolay değildi. O yüzden bu zor günlerde takımı toparlayan Fenerbahçe yönetimini ve teknik direktör Ersun Yanal'ı kutluyorum. Yanal'ın başarısı yerli teknik adamlara fırsat verildiğinde neler yapacaklarının göstergesidir.

KALECİ Mert'in Fenerbahçe için ne kadar önemli olduğu bir kez daha görüldü. Mücadelenin hemen başında yaptığı kurtarışla takımını olası bir golden kurtarırken, motivasyonun da diri durmasını sağladı. 80. dakikadaki kurtarışı ise tüm kalecilere örnek olacak nitelikteydi. Ben Ersun Yanal'ın yerinde olsam bundan sonraki maçlarda Mert'le devam ederim.

EMENİKE Gaziantep'te klasını konuşturmanın yanında her iki golde de bireysel olarak müthiş işlere imza attı. Emenike biraz egoist olmasa maç içinde birkaç asist de yapabilirdi. Sow ise gözyaşlarından sonra şeytanın bacağını kırmayı başardı. Webo sakatlıktan çıkmış ve uzun süre yedek kalmış olmasına rağmen hem diriydi hem de iyi paslar dağıttı. Ben bu tip oyunculara bayılıyorum. Yedek de kalsa, kadroya da giremese ne hocasına ne futbola küsüyor.

KÖTÜ bir sezon geçiren Halis Özkahya bu maçta genel olarak iyi bir yönetim gösterdi. Ancak Binya ile Webo'nun mücadelesi sonrası Gaziantepsporlu oyuncunun faul yaptığına karar verip Binya'yı ikinci sarı karttan oyundan atıyorsan eğer, 34. dakikada ceza sahası içinde Caner'in rakibine yaptığı müdahaleye neden penaltı kararı vermediğini sorarlar adama…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek