SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor ile M.P Antalyaspor 27. kez

İki takım arasında geride kalan maçlardan 11'ini Eskişehirspor, 9'unu Medical Park Antalyaspor kazandı, 7 karşılaşma da berabere sonuçlandı

Güncellenme: 16:32, 25/03/2014
Eskişehirspor ile M.P Antalyaspor 27. kez

Eskişehirspor ile Medical Park Antalyaspor, Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında yarın yapacakları müsabakayla futbol tarihinde 27. kez karşı karşıya gelecek.

İki takım arasında geride kalan 27 maçta Eskişehirspor, Medical Park Antalyaspor’a galibiyet sayısında 11-9, gol sayısında da 14-8 üstünlük kurdu. İki ekip arasındaki 7 maç ise berabere sonuçlandı.

Es-Es ile Akdeniz temsilcisi arasında Spor Toto Süper Lig’de yapılan son maç golsüz eşitlikle bitti.

ESKİŞEHİR’DEKİ MAÇLAR

Eskişehirspor ile Medical Park Antalyaspor, Eskişehir’de 13 kez karşılaştı. Bu maçların 9’ünü siyah-kırmızılılar kazanırken, iki maç da beraberlikle tamamlandı. Es-Es’lerin, Eskişehir’deki maçlarda attığı 25 gole karşılık, kırmızı-beyazlılar 13 gol atabildi.

Daha önce Türkiye Kupası’ndan üç kez karşılaşan iki takım arasındaki maçların ikisini Eskişehirspor kazanırken, bir maçı Medical Park Antalyaspor kazandı.

TEKNİK DİREKTÖRLER ARASINDAKİ MAÇLAR 

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ile Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, daha önce 6 kez karşılaştı. Bu maçların 3’ünü Sağlam’ın takımı kazanırken, ikisi berabere sonuçlandı.