SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tata, düzenlediği basın toplantısında Barcelona’nın çok büyük bir kulüp olduğunu ve mücadele ettikleri şampiyonaları kazanmaktan daha önemli hiçbir şey olmadığını söyledi. Tata, “Sözünün eri biriyim, sözleşmemi tamamlayacağım” dedi.

“Hiçbir şeyi gizlemiyorum” diyen Tata, “Gelecek yıl olacaklar beni ilgilendirmiyor. Şimdi önümüzde kazanabileceğimiz 3 kupa var. Barcelona’da iyi bir iş çıkarmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

El Clasico sonrasında Real Madridli futbolcuların açıklamaları ve hakem kararlarının tartışılmasından rahatsız olduğunu saklamayan Arjantinli teknik adam, “Olanlar beni gerçekten üzüyor. Bir futbol adamını, analiz etmek ve futbol analizlerini dinlemek geliştirir. Daha fazla analiz dinlemek hoşuma giderdi” diyerek sözlerini tamamladı.

Cruyff’tan El Clasico yorumu Barcelona’da gerek futbolcu, gerekse teknik direktör olarak önemli başarılara imza atan, 2010 yılında istifa edene kadar kulübün onursal başkanı olan Hollandalı Johan Cruyff, El Clasico’yu değerlendirdi.

El Clasico’yu izlemediğini, ancak Barcelona’ya her zaman güvendiğini vurgulayan Cruyff, “Barcelona, çok kaliteli bir takım. Her zaman gol attıklarını ve futbolunu karşı takıma kabul ettirdiklerini biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid arasında geçen lig şampiyonluğu yarışını kimin önde tamamlayacağı yönünde tahminde bulunmaktan kaçınan Cruyff, “Hepsi için her maç bir final olacak. Her hafta sonu bir final oynayacaklar. Kaybeden bir adım geriye gidecek” değerlendirmesinde bulundu.

 

Yayınlanma Tarihi:19:48,