SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere’nin ünlü kulübü Manchester United’ın aldığı 20. Barclays Premier Lig Kupası’nın da sergilendiği Old Trafford Gezici Müzesi, “United Trophy Tour” kapsamında İstanbul’daki futbolseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Organizasyonla ilgili Grand Hyatt Otel’de düzenlenen basın toplantısına Manchester United’ın efsanevi savunma oyuncularından Denis Irwin ile İngiliz kulübünün resmi lojistik sponsorlarından DHL Express’in Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Markus Reckling katıldı.

Toplantıda konuşan Denis Irwin, yeniden İstanbul’a geldiği için memnun olduğunu belirterek, “1993’te Galatasaray ile ‘cehenneme hoş geldiniz’ maçını oynamıştık. Yeniden Türk futbolseverlerin tutkusunu görmek ve hissetmek çok güzel” diye konuştu.

Basın toplantısının ardından AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Irwin, Türk futbolunu yakından takip ettiğini belirterek, “İstanbul’a birçok kez geldim. Burada çok güzel hatıralarım var. İki kez Galatasaray’a karşı, bir kez de Fenerbahçe’ye karşı oynadım. Galatasaray’ın bu yıl çok iyi bir performans sergilediğini düşünüyorum. Fenerbahçe’nin çok güçlü olduğunu biliyorum. Muhtemelen şampiyon olacaklar” ifadelerini kullandı.

Denis Irwin, Manchester City ile İngiltere şampiyonluğu yaşayan Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini hakkındaki görüşlerini dile getirerek, “Mancini’nin işi hiç de kolay değil. Kendisi yeni bir ülkeye geldi. İlk senesinde şampiyon olması pek mümkün değil” değerlendirmesinde bulundu.

Old Trafford Gezici Müzesi, tur kapsamında 25 ülkede 30’dan fazla yeri ziyaret edecek.

Yayınlanma Tarihi:13:11,