SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Kupa bahane, organizasyon şahane”

Halkbank'ın evsahipliğinde yapılan CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali'ni "örnek" organizasyon seçerek, Viyana'daki seminerin eğitim programına dahil etti

Güncellenme: 11:23, 24/03/2014
“Kupa bahane, organizasyon şahane”

Halkbank Spor Kulübü, DenizBank CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi kupasını kaçırmasına rağmen yaptığı organizasyonla herkesi kendine hayran bıraktı.

Şampiyonlar Ligi’nde final oynayan ve Dörtlü Final’e evsahipliği yapan ilk Türk takımı olarak tarihe geçen Halkbank, 22-23 Mart tarihlerinde TVF Başkent Salonu’nda düzenlenen organizasyonda konaklamadan ulaşıma, ikramlardan salondaki şovlara kadar, katılımcılardan tam not aldı.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), Dörtlü Finali “örnek” organizasyon seçerek her yıl Viyana’da yapılan CEV Semineri’nin eğitim programına dahil etti. CEV, konukların ağırlanmasından, duvar süslemelerine, dış mekanlardaki tanıtım malzemelerinden, yol güzergahındaki uyarı levhalarına kadar birçok uygulamayı, seminerde eğitim malzemesi olarak kullanmaya karar verdi.

Dörtlü Final organizasyonu sadece CEV’i değil, müsabakaları izlemeye gelenleri de mest etti. 7 bin 300 kişilik TVF Başkent Salonu’nda 82 kişilik ekip tarafından kurulan ışıklandırma ve ses sistemleri dikkati çekerken, maçlar arasında İç Anadolu Folklor Dernekleri Federasyonu ekibinin gösterileri seyirciler tarafından ilgiyle izlendi.

121 BASIN MENSUBU AKREDİTE OLDU 

92 ülkede naklen yayınlanan organizasyona yerli ve yabancı 121 basın mensubu akredite oldu.

A Milli Bayan Voleybol Takımı’nın gözdesi olan Başkentli seyirciler, iki gün boyunca Halkbank’a destek vererek yine gönüllerde taht kurdular. A Millilerin “uğurlu” olarak niteledikleri TVF Başkent Salonu, iki gün süresince yaklaşık 850’si yabancı 12 bin seyirciyi ağırladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Müsteşarı Faruk Özçelik, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Andre Meyer, Kıdemli Başkan Vekili Aleksandar Boricic ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Halkbank Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Cebeci ve Genel Müdür Ali Fuat Taşkesenlioğlu gibi üst düzey protokol katılımının olduğu organizasyonda, basın ve vip salonunda gün boyu verilen hizmet konukları oldukça memnun etti.