SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

3-0’lık Gaziantepspor galibiyetinin ardından şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj yakalayan Fenerbahçe’nin şansını NTVSpor’da yayınlanan %100 Futbol adlı programın yorumcusu Rıdvan Dilmen değerlendirdi.

İşte Dilmen’in açıklamaları;

“Emenike’nin gol vuruşu üst düzey değil. Eğer üst düzey olsa dünyanın her takımında oynar. Moussa Sow, müthiş bir sezon geçirmiyor. Sow’dan daha fazlasını beklersiniz. Sow, bu kadar gol kaçırmasına rağmen o kadar sakin kalıp müthiş bir vuruş yaptı. Emenike olsa yapamazdı o vuruşu. Fenerbahçe’nin forvetlerinden en basit mantıkla en az 40 gol beklersiniz. Bunu da geçeceklerdir.

Gaziantepspor bugünkü maçı kazansaydı Avrupa Ligi için potaya girecekti. Bu haftaya girerken Galatasaray kaybetmiş. Fenerbahçe, maçı kazanırsa farkı çift hanelere taşıyacaktı ve bu ikramı da geri çevirmedi.

Fenerbahçe, deplasmanda Gaziantepspor gibi bir takıma 3 gol attı ve uzaktan şutlar hariç kalesinde pozisyon vermedi. Fenerbahçe camia olarak başkanı, yöneticisi, teknik direktörü ve oyuncuları şampiyonluğa odaklanmışlar. Fenerbahçe’nin fizik gücünün iyi olması, iyi çalışmaktan, çok çalışmaktan dolayı değil bu şampiyonluk isteğinden de meydana geliyor. Fenerbahçeli oyuncular hiç bir ikili mücadeleyi kaybetmiyor.

Fenerbahçe bugün uzun zamandır oynamadığı pas oyununu oynadı. Bu saatten sonra Fenerbahçe’nin şampiyonluğu kaybedeceğini düşünmüyorum. Matematik diye bir gerçek var. Fenerbahçe 8 maçta 0 puan çekebilir ama görünen o ki bu imkansız. Bugün aynı durumda Galatasaray ya da Beşiktaş olsa da aynı şeyi söylerdim. Duygularımla konuşmuyorum.

Ersun Yanal çok başarılı bir teknik adam. Yıllardır özlem duyduğu takıma geldi ve ilk sezonunda başarılı oldu. Geldiği gün baktı takıma, sonra transfer listesine baktı ve doğru yoldayım dedi. Ersun Yanal bence hak ettiği kadar konuşulmuyor. Ciddi bir avantajı da hedefe kilitlenmiş bir takım vardı ve bu avantajı da iyi kullandı.”

Yayınlanma Tarihi:22:53,