SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi’nde tek yenilgisini aldığı Pınar Karşıyaka’yı sahasında mağlup eden Banvit, yenilmezlik serisini 15 maça çıkardı.

Bu sezon tarihinin en başarılı performansını ortaya koyan Banvit, hafta sonunda Pınar Karşıyaka’yı konuk etti. Sezonun ilk maçında yenildiği İzmir ekibine karşı rövanşı alan Banvit, yenilmezlik serisini 15 maça çıkardı. İlk ve tek yenilgisini 8. haftada Pınar Karşıyaka’ya karşı alan Bandırma ekibinin bileği 15 maçtır bükülmüyor.

Oynadığı 23 maçta 82,9 sayı ortalamasıyla toplamda 1908 sayı kaydeden Banvit, Pınar Karşıyaka’yı bu ortalamanın üzerinde attığı 85 sayıyla mağlup etti.

Ligin bitimine 7 hafta kala en yakın rakibi Fenerbahçe Ülker’in 4 puan önünde bulunan Banvit, sadece sahasında maçlardan galip ayrılması durumunda bile sezonu lider bitirecek.

Bugüne kadar attığı toplam 308 sayıyla takımın en fazla sayı kaydeden oyuncusu olan Mejia, Pınar Karşıyaka’ya karşı her iki maçta da aynı performansı gösterdi. İki müsabakada da 20’şer sayı atan Mejia, Royal Halı Gaziantep’ten (21 sayı) sonra en fazla sayıyı İzmir ekibine karşı kaydetti.

Mejia, 13,3 sayı ortalamasına ulaşırken, Pınar Karşıyaka karşısında bu oranın üzerine çıkmış oldu.

Yayınlanma Tarihi:11:03,