SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pusula değil ruh vermeli

23 Mart 2014

GALATASARAY herkes gibi beni de yanılttı. TT Arena'da çok rahat oynayan ve galibiyet serisi yakalayan bunun yanı sıra da oynadığı futbolla tat veren Galatasaray dün ortalarda yoktu. Özellikle de ilk 45 dakikada…

SAHADA Melo'nun dışında varını yoğunu ortaya koyan bir başka oyuncu da Hajrovic'ti. Fakat Mancini Boşnak futbolcuyu neden dışarı aldı ne biz anladık ne de Hajrovic. Selçuk, Sneijder tam bir hayal kırıklığına neden olurken, Burak ise bir iki etkili pozisyon dışında varlık gösteremedi. Mancini, Selçuk'u dikine oynamadığı için sık sık uyardı. Ancak geçmiş yıllarını mumla aratan Selçuk'ta bir kıpırdanma olmadı.

UMUT'UN girmesinin ardından hücumda alternatifleri çoğalan sarı-kırmızılılar, ikinci yarıda adeta tek kale oynadılar. Galatasaray rakip kalede büyük baskı kurmasına rağmen bitirici vuruş gelmedi.

MANCİNİ, yaptığı her oyuncu değişikliğinde girenlerle oyuncularına pusula gönderdi. Kağıtta kimin nerede oynayacağı yazılıydı. Ancak akıllar sahada olmayınca ayaklar da bu emirler karşısında çaresiz kalıyor. Mancini pusula yollamayı bırakıp bir an önce takımına ruh kazandırmalı.

KAYSERİSPOR, ligin dibine demir atmış olmasına rağmen dirençli bir futbol ortaya koydu. Savunarak kazandılar. Aldıkları bu tarihi galibiyetle ligin bitimine 8 hafta kala umutlarını korudular.

KARŞILAŞMANIN hakemi Hüseyin Göçek genel olarak iyi bir yönetim gösterdi ancak bana göre bir önemli hata yaptı. Sanırım pozisyonu iyi süzemedi. Sarı kartı bulunan Melo'nun topla birlikte Biseswar'a yaptığı hareket nedeniyle sarı kart görmesi lazımdı. Yani Brezilyalı oyuncunun ikinci sarı karttan oyundan atılması gerekiyordu. Melo'nun son bölümde penaltı beklediği pozisyonda faulü yapan kendisiydi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek