SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milliyet’te yer alan habere göre, Fenerbahçe yıldız futbolcuyla bu hafta masaya oturacak ve fedakârlıktan kaçınmayacak. Yıllık 600 bin dolara oynayan futbolcusunu mağdur etmeyecek olan Fenerbahçe Yönetimi'nin 2 milyon euro önereceği ifade edildi

Fenerbahçe, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek Caner Erkin için fedakârlıktan kaçınmayacak. Avrupa kulüplerinin de takibinde olan futbolcu için ilk görüşme bu hafta yapılacak, 2 milyon euro teklifi yapılacak.

Sarı-lacivertli yönetim, futbolcusunun takımda kalması için maddi konularda elinden geleni yapma kararı aldı. Caner'in takımda kalacağından emin konuşan yöneticiler, ‘Hakkını alacak” ifadesini kullandılar. Başkan Aziz Yıldırım da Caner'in mutlaka takımda kalması gerektiğini düşünüyor. İki tarafın devam etmeye sıcak bakması nedeniyle bu işin kısa sürede çözümlenmesi bekleniyor.

Gelmesi tartışmalıydı Caner ile aynı pozisyonda oynayan Kadlec 2, Hasan Ali ise 1 Milyon euronun üzerinde kazanırken, takımın değişmezi olarak kendini gösteren oyuncu ise 600 bin dolara oynuyor. Futbolcusunu mağdur etmek istemeyen yönetimin yıllık parasını 2 milyon euroya çıkaracağı öğrenildi. Caner'in bu öneriyi olumlu karşılaması bekleniyor. Fenerbahçe'ye transfer hikayesi oldukça ilginç olan futbolcu, Galatasaray'da kiralık oynadığı sezonun ardından sarı-lacivertli takıma bonservisi ile transfer oldu. Yöneticiler, sarı-kırmızılı formayı giydiği için başlangıçta Caner'e sıcak bakmazken, Aykut Kocaman'nın isteği ile bonservisi CSKA'dan alındı. Tekrar Türkiye'ye dönmek isteyen Caner de bu yüzden para konusunu ikinci plana attı ve Fenerbahçe ile mukavele imzaladı.

Yayınlanma Tarihi:08:40,