SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçeliler buna çok kızacak!

Galatasaray-Fenerbahçe rekabetini dünyanın en önemli futbol karşılaşmaları arasında gösteren Bild, sarı-lacivertlileri kızdıracak bir detayı okuyucularıyla paylaştı.

Güncellenme: 17:00, 23/03/2014
F.Bahçeliler buna çok kızacak!

Almanya'nın yüksek tirajlı gazetesi Bild, Türk futbolunu gururlandıracak Fenerbahçeliler'i ise kızdıracak bir habere imza attı. ‘Dünyanın en ateşli derbileri' başlığı altında futboldaki en büyük rekabetleri sıralayan gazete, Türkiye'deki ezeli rekabeti de en önemliler arasında gösterdi.

Almanya'dan Borussia Dortmund-Schalke, Sırbistan'dan Partizan-Kızılyıldız, İspanya'dan Barcelona-Real Madrid, İngiltere'den Arsenal-Tottenham ve Liverpool-Everton, Arjantin'den Boca Juniors-River Plate, İskoçya'dan Glasgow Rangers-Celtic ve İtalya'dan Milan-Inter ile Roma Lazio derbileri futbolun önde gelen rekabetleri olarak değerlendirildi.

Türkiye'den Galatasaray-Fenerbahçe derbisi de dünyanın en önemli futbol karşılaşmaları arasında gösterildi. ‘Kıtalar arası derbi' başlığıyla takdim edilen iki takımın maçları için Galatasaray'ın Avrupa, Fenerbahçe'nin Asya'nın temsilcisi olduğuna ve iki takımın da çok fanatik taraftarları olduğuna vurgu yapıldı.

Ancak iki takım arasındaki buluşmaların en dikkat çekeni olarak ortaya konan maç Fenerbahçeliler'i kızdırabilir. Sarı-lacivertli taraftarın hep övündüğü 2002'de sarı-kırmızılıları 6-0 yendikleri maçı es geçen Bild, 1911 yılında henüz profesyonel ligler oluşmamışken, Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi 7-0 mağlup ettiği karşılaşmayı “Efsanevi” başlığıyla verdi.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:16:57,