SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Ülker, Konya deplasmanında Torku Konya Selçuk Üniversitesi’ni 55-80 mağlup etti.

Karşılaşma Sean Williams’ın faul atışından bulduğu sayı ile başladı. Melih’in sayısı ile öne geçen Fenerbahçe Ülker, Zoric ve Preldzic’in sayıları ile ilk 5 dakikayı 8-7 önde tamamladı. Torku Selçuk Üniversitesi Gillenwater’ın sayısı ile öne geçmesine rağmen, konuk ekip Bogdanovic’in sayıları ile yeniden öne geçti. Farkı 5 sayıya kadar çıkaran Fenerbahçe Ülker, Cem ve Delinkaitis’in sayılarına engel olamadı ancak ilk periyodu 18-16 önde tamamladı.

İkinci periyotta da üstün oyununu sürdüren Fenerbahçe Ülker, savunma direncini yükseltip rakibine sayı şansı tanımadı. Ev sahibi ekip ikinci çeyrekte sadece 6 sayı bulabilirken, Oğuz, Ömer ve Zoric’in sayıları ile 14-0’lık seri ile soyunma odasına 39-22 önde girdi.

İkinci yarının başlangıcında her iki ekipte sayı bulmakta zorlandı. Delinkaitis, Burak ve Yunus’un sayılarına konuk ekip Junior ile cevap verdi. İlk bölümün ardından kontrolü yeniden eline alan Fenerbahçe Ülker, Bogdanovic ile bulduğu sayılarla final periyoduna 54-39 önde girdi.

Üstün oyununu son periyotta da sürdüren Fenerbahçe Ülker, Bogdanovic’in sayıları ile farkı daha da açtı. Karşılaşmanın son bölümünde İzzet ve Zoric ile sayılar bulan konuk ekip maçtan 25 sayı farkla 80-55 galip ayrıldı.

1.PERİYOT: 16-18 İLK YARI: 22-39 3.PERİYOT: 39-54 SONUÇ: 55-80

Yayınlanma Tarihi:19:35,