SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantepspor’un seyircisiz oynama cezası nedeniyle karşılaşmayı izleyecek kadınlarla 12 yaş ve altı çocuklara, Fenerbahçe maçının biletleri 24 Mart Pazartesi günü dağıtılacak.

Kulüpten yapılan açıklamada, Gaziantepspor’a gönül veren kadınlarla 12 yaş ve altı çocuklar, Gaziantepspor-Fenerbahçe maçına davet edildi. Kadın ve çocuk taraftarlar için davetiye biletlerin dağıtımına 24 Mart Pazartesi günü başlanacağı belirtilen açıklamada, ücretsiz biletlerin Kamil Ocak Stadyumu ve Biletix gişelerinden temin edileceği belirtildi.

Toplu bilet dağıtımının yapılmayacağı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Seyircisiz müsabakaları, kadın taraftarlarla ebeveynlerinin yanlarında olması koşuluyla 12 yaş ve altı çocuklar ücretsiz izleyebilecek. Kadınlar yanlarında resmi kimlik yerine geçen nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyetgibi bir belge, çocuklar ise nüfus cüzdanı bulundurmak zorundadır. Taraftarlarımız bir kimlikle sadece bir bilet alabilecekler.”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) Gaziantepspor’a verdiği bir maç kendi sahasında seyircisiz oynama cezasını onamış, alınan karara göre, Gaziantepspor’un Spor Toto Süper Lig’de 24 Mart Pazartesi günü Fenerbahçe ile yapacağı karşılaşmayı sadece kadınlar ile 12 yaş ve altı çocukların izleyebileceği belirtilmişti.