SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Stamford Bridge'de oynanan mücadelenin 17. dakikasında kaleye giden topa elle müdahale eden Oxlade Chmaberlain yerine Kieran Gibbs'i oyundan atan hakem büyük eleştiri konusu olmuştu.

Dünya Kupası'nda maçlar yönetmiş eski İngiliz hakemlerden Clive Thomas, Mariner'in sezon sonuna kadar dinlendirilmesi gerektiğini söylerken, bu görüşün zıttında düşünenler de mevcut.

Eski hakemlerden Dermot Gallagher ise 43 yaşındaki hakemin sezon sonuna kadar maç alamaması halinde kendine olan güveninin tamamen yerle bir olacağını savundu.

“Dinlendirilmenin bir hakeme fayda sağlayacağını göremiyorum. Andre'ye herhangi bir fayda sağlamayacak” diyen Gallagher, BBC Radyo'da şunları söyledi: “Sadece İngiltere'deki değil Avrupa'daki sayılı hakemlerden biri ve ona maç vermemeyi mi düşünüyorsunuz? Sadece bir hata yaptı, bu kararın Premier Lig'e bir faydası olmaz. Her hakem bu hatadan bir ders çıkartır ve benzer durumda ne yapması gerektiğini kavrar.

“Andre belki gelecek hafta hemen maç yönetmek ister belki de biraz dinlenmek. Ama bütün sezon bir daha maç almak istemeyeceğini sanmıyorum.”

Arsenal 6-0 kaybettiği maçın ardından Gibbs'in kırmızı kartı için itiraz etmişti. Görüntü inceleyerek karar verebilen Premier Lig'in cezayı Oxlade-Chamberlain'e aktarması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:19:25,