SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SAA 1*

22 Mart 2014

Trabzon'da kuraldır; seyircisiz maçlarda Trabzonspor takımı daha rahat olur. Geçmişte örnekleri var. Ya rahat yener ya da tam tersi. Avni Aker'in rakipleri mi yoksa Trabzonspor'a mı cehennem olduğu tartışılır. Ben çok az maçı taraftarıyla aldığını hatırlarım. Aynı taraftar bu şekliyle daha yararlı. İlk yarının sonucu 5-5 olabilirdi. Trabzonspor ve Kasımpaşa tribündeki bayan ve çocukları saymayınca epey bir rahatlamış göründü. Verdikleri pozisyonlar, geniş alanlar… Futbol oyunundan çok Milano Sirk gösterisini hatırlattı. Çocuklarıyla Avni Aker'de olan hanımların istediği de bu eğlenceydi. Her ne kadar ikinci devrede aynı pozisyonlar olmasa da bir takımın maç kazanmak için yeterince gole yaklaştığını söylemek lazım. 90 dakikanın sonunda 15 net gollük pozisyondan 1 tanesinin bile golle sonuçlanamamasından sonra kalecilerin haftanın kalecileri seçilmesi lazım değil. Her iki kalecide olması gerekenleri kurtardı, diğer tüm şutlar ya kötü ya da en kötüydü. Adem Büyük, Janko, Viudez, Olcan dahil hepsi kaçırdı işte!

Tribündeki hanım ve çocuklara hem sevinip hem üzülmemek elde mi? O kadar pozisyondan 1 gol dahi izleyemediler. Eğer bu hanım ve çocuklar Fenerbahçe maçında olsaydı, sezon sonuna kadar Avni Aker herkese açık olacaktı.

Tribünlerde bir ses olsun diye seyircisiz maçlara hanımları dolduran TFF, sessizliği bozmayı başardı da adalet ne zaman! Şimdi bu maçtan sonra da mı adalet! Evet daima adalet daima temiz futbol!

*Seyircisiz Avni Aker 1

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek