SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Spor Toto Süper Lig’de 1-0 yenildikleri Kayserispor maçının ardından yaptığı açıklamada, girdikleri gol pozisyonlarını değerlendirememekten yakındı.

Türk Telekom Arena’daki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan İtalyan teknik adamın, toplantının zaman zaman karşılıklı diyaloğa dönüşen anlarında sinirlendiği gözlendi. Mancini, karşılaşmaya ilişkin, “Bugün maçın genelinde çok pozisyona girdik ama gol atmamız da gerekiyor. Atamadığınız zaman böyle sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Son saniyedeki golü de yemememiz gerekiyordu. Yakaladığımız fırsatları kesinlikle kullanmalıydık” değerlendirmesini yaptı.

‘OYUNCULARIN ARASI ALTI AY ÖNCE NASILSA ŞİMDİ DE ÖYLE’

Mancini, açıklamalarında hep övgüyle bahsettiği taraftarın bugün kendisini istifaya davet ettiğinin ifade edilmesi üzerine, “Hayat bu, böyle. Bu da benim işimin bir parçası. Bu tip eleştiriler ve tepkileri kabul etmeniz gerekiyor. Mağlup olduğunuzda taraftarın da mutsuz olması, tepki göstermesi normal” dedi. Takımda bazı oyuncular arasında sorunlar bulunduğu yönünde duyumlar olduğunun belirtilmesi üzerine İtalyan çalıştırıcı, “Takımda değişen bir şey yok. Her şey normal. Oyuncularımızın arası 6 ay önce nasılsa şimdi de öyle. Bugün bunlar konuşuluyor, çünkü kaybettik” diye konuştu.

‘TAKIMI BEN KURMADIM’

Ara transfer döneminde takıma katılan 9 yeni oyuncunun neden şans bulamadıkları yönündeki soru üzerine sinirlenen Mancini, “Ara transfer döneminde 9 oyuncu aldık. Bunların 6’sı genç. Burdisso ise kiralık olarak son gün kadroya dahil oldu. Bunu herkes anlamalı, bu takımı ben yaratmadım, ben kurmadım” dedi. Takımı devraldığında Galatasaray’ın lider olmadığını da ifade eden ve medya mensuplarından biraz dürüst olmalarını isteyen Mancini, kulüp başkanı Ünal Aysal’ın, Kardemir Karabükspor maçı sonrası Drogba’yı oyundan alması ve Sneijder’i oynattığı mevki konularında eleştirisi olduğunun belirtilmesi üzerine de “Bu tartışmalara son verelim. Bu benim işim, teknik direktör benim. Saha içi kararı da ben alırım. Başkanımızın eleştirisi olabilir ama bana söyler ve ben de açıklamayı ona yaparım. Sahada alınan tüm kararlar benimdir” şeklinde konuştu. Ligde kalan 8 maç ve sezon sonu planları hakkında da İtalyan teknik adam, “Kalan 8 maç için yorum yapmak ve hedef koymak doğru değil. Maç maç bakmalıyız. Gelecek sezon için planım veya 8 maçlık hedef… Futbolda bu kadar uzun vadeli konuşmak doğru olmayabiliyor” demekle yetindi.

Yayınlanma Tarihi:21:29,