SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’dan milli takım desteği

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın yeni hocası olarak açıklanan Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, sarı-kırmızılı ekibin son dönemde milli takımlara verdiği 4. teknik adam oldu.

Güncellenme: 14:03, 22/03/2014
G.Saray’dan milli takım desteği

A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın yeni hocası olarak açıklanan Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, sarı-kımızılı kulübün son dönemde milli takımlara verdiği 4. teknik adam oldu.

A Milli Basketbol Takımı’nın yeni patronunun kim olacağı konusu uzun süre tartışılırken, Türkiye Basketbol Federasyonu, tekerlekli sandalye basketbol, voleybol ve futbolda olduğu gibi hoca tercihini yine Galatasaray’dan yana kullandı.

Ergin Ataman, Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Başantrenörü Sedat İncesu, Galatasaray Daikin Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Massimo Barbolini ve Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü olduğu dönemde Fatih Terim’in yaptığı gibi, hem kulüp takımını hem de milli takımı birlikte çalıştıracak.

İNCESU, GALATASARAY’IN BAŞARILARINI MİLLİ TAKIMA TAŞIMA PEŞİNDE

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile ulusal ve uluslararası organizasyonlarda birçok başarı kazanan Sedat İncesu, Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı ile de benzer hedefler peşinde.

Sarı-kırmızılı ekibi ve milli takımı birlikte çalıştırmayı sürdüren İncesu, Galatasaray’ın federasyonlara da hizmet veren teknik adamlarından biri konumunda.

BARBOLİNİ TÜRK VOLEYBOLUNUN DA BAŞINDA 

Galatasaray Daikin Kadın Voleybol Takımı’nın İtalyan çalıştırıcısı Massimo Barbolini, sarı-kırmızılı ekipte çalışırken milli takımın başına getirilen isimlerden bir diğeri.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın başına 2013 yılının ocak ayında geçerek tüm altyapı ve alt kategori milli takımlarının da tek sorumlusu olan Barbolini, Galatasaray Kulübü ile Türkiye Voleybol Federasyonu’ndaki görevlerini devam ettirmekte.

Barbolini, sarı-kırmızılı kulüple sözleşmesi sona ermesinin ardından, 2016 Rio de Jenairo Yaz Olimpiyat Oyunları sonuna kadar mesaisini tamamen milli takıma harcayacak.

FATİH TERİM’İN MİLLİ TAKIMA GEÇİŞİ SORUNLU OLDU 

Galatasaray’da oldukça başarılı bir iki sezon geçirdikten sonra Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yeniden A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü için tercihi olan Fatih Terim, sıkıntılı bir sürece adımını attı.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’dan izin alarak, Abdullah Avcı’dan boşalan teknik direktörlük görevine 2013 yılı ağustos ayında geçici bir dönem için Fatih Terim’i getirdi.

Galatasaray’ı ve milli takımı yaklaşık 3 ay çalıştıran Terim, kulüp yönetimiyle yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle görevine son verilmesinin ardından 2013 yılı kasım ayında TFF ile milli takımlardaki görevi için 7 yıllık bir mukaveleye imza attı.

ERGİN ATAMAN’DAN 3 YILLIK İMZA

Türkiye Basketbol Federasyonu ile A Milli Erkek Takımı’nın başantrenörü olmak için 3 yıllık sözleşme yapan Ergin Ataman’ın gelecekte nasıl bir yol izleyeceği de merak konusu.

Sarı-kırmızılı ekipteki sözleşmesi süresince hem milli takımı hem de kulüp takımını yönetecek olan Ataman’ın, Galatasaray Liv Hospital’la sözleşmesinin sona ermesinin ardından yalnızca milli takımda mı devam edeceği, yoksa aynı zamanda bir kulüp takımında çalışmaya devam mı edeceği konusunda bir açıklamada bulunulmadı.