SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, 2-1 yenildikleri Torku Konyaspor maçına ilişkin, “Umarım bütün futbolcular şunu der; ‘Yeter artık, bunu kesinlikle çevirmek zorundayız” dedi.

Daum, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmaya baskılı başladıklarını, takımında kazanma isteği olduğunu ve bu bölümde 3 net gol pozisyonundan yararlanamadıklarını söyledi.

Mücadelenin ikinci yarısında baskıyı artırmayı düşündüklerini dile getiren Daum, yaptıkları bir hata sonrası rakibin kontratakla 1-0 öne geçtiğini belirtti.

Golü yedikten sonra skoru dengelemek için mücadele ettiklerini dile getiren Daum, “İkinci golü de erken bulduk. Ondan sonra daha atak oynadık. Takımımız sonuna kadar mücadele etti, maçı bırakmadı. Durumu 2-1’e getirdik ancak skoru eşitlemek için zamanımız kısıtlıydı” ifadesini kullandı.

Daum, Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde 3 gün sonra deplasmanda Galatasaray ile karşılaşacaklarını anımsatarak, şöyle devam etti:

“Genel olarak ‘Bu durumdan nasıl çıkabiliriz’ sorusunu kendimize sormamız gerekiyor. 3 gün sonra farklı bir müsabakaya çıkacağız. O müsabakada kesinlikle duruşumuzun farklı olması ve kesinlikle çok iyi mücadele etmemiz gerekiyor. Ayrıca futbol sadece mücadele ile kazanılmaz. Mücadelesiz ise kesinlikle kazanılmaz. Mücadele ederken performansınızı çok üste çıkarmanız gerekiyor. Galatasaray karşısında kesinlikle mücadele olarak farklı oynamamız gerekiyor. Umarım bütün futbolcular şunu der; Yeter artık, bunu kesinlikle çevirmek zorundayız. Bu reaksiyonu göstermeliler. Bundan sonra durumumuz daha da zorlaşacak, baskı artacak. Baskıyı kaldırabilecek futbolcuya ihtiyacımız var.”

Bir gazetecinin, “Topu sürekli futbolculara atıyorsunuz. Aynaya baktığınızda ‘Ben nerede hata yaptım’ diyor musunuz?” sorusunu Daum, “Siz bana söyleyin. Bir tane hatamı söyleyin. Böyle bir soru sorduğunuzda hatamı da söylemeniz gerekiyor” diye yanıtladı.

Daum, “Torku Konyaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, ‘Bursaspor analiz ettiğimiz gibi çıktı. Futbolcular birbirine uzak oynadı’ şeklinde açıklama yaptı. Buna katılıyor musunuz?” sorusu üzerine, “Kazanan taraf her zaman haklıdır. Ben rakip takımla ilgili açıklama yapmamayı tercih ederim” değerlendirmesinde bulundu.

Renato Caja da maça mutlak 3 puan parolasıyla çıktıklarını, hafta içinde de hazırlıklarını buna göre yaptıklarını bildirdi.

Orta alanda iyi mücadele etmelerine rağmen topu ileri taşımakta zorlandıklarını vurgulayan Caja, “Taşıdığımız topları da iyi sonuçlandıramadık. Torku Konyaspor kontrataklarla iki gol buldu. Bir araya gelip toparlanmamız gerekiyor. Kafamızı öne eğecek vaktimiz yok” görüşlerini iletti.

Sercan Yıldırım ise yenildikleri için üzgün olduklarını anlattı.