SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aysal’dan Ergin Ataman yorumu!

Eylül ayında Galatasaray'ın eski Teknik Direktörü Fatih Terim'in A Milli futbol takımının başına geçmesinin ardından sarı kırmızılı kulüp bir antrenörünün daha milli takıma gitmesine izin verdi.

Güncellenme: 11:06, 17/07/2014
Aysal’dan Ergin Ataman yorumu!

Galatasaray Liv Hospital baş Antrenörü Ergin Ataman’ın Türkiye Basketbol Milli takımının başına geçmesini Başkan Ünal Aysal, Hürriyet’e değerlendirdi.

Başkan Ünal Aysal, ” Kız voleybol takımımızın antrenörü Massimo Barbolini de milli takım antrenörüdür. Biz milli takım konusunda  hiçbir zaman menfi davranmadık” yorumunu yaptı.

GALATASARAY KULÜBÜ’NDEN TEBRİK

Galatasaray Kulübü, A Milli Erkek Basketbol Takımı’nda başantrenörlük görevine getirilen Galatasaray Liv Hospital Basketbol Takımı çalıştırıcısı Ergin Ataman için tebrik mesajı yayımladı.

Sarı-kırmızılı kulüpten, “Ergin Ataman’a büyük onur” başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer veridi:

“Galatasaray Liv Hospital Erkek Basketbol Takımı’nın başarılı koçu Ergin Ataman, önümüzdeki 3 yıl boyunca, sezonun bitimindeki tatil sürelerinde Milli Takım’ın hocalığını da yürütecek. Basketbol Federasyonu’ndan gelen istek üzerine, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Ataman’ın sezon sonundaki izin süresince milli takımın başına geçmesinde hiçbir sorun olmadığını ve Galatasaray olarak bundan onur duyacaklarını belirtti.”

Açıklamada, Galatasaray yönetiminin, Galatasaray Daikin Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Massimo Barbolini’ye de A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı çalıştırma izni verdiği hatırlatılırken, şöyle denildi:

“Ergin Ataman, sezon aralarındaki yaz tatilinde milli takımı çalıştırdıktan sonra, yeni başarılara imza atmak için Galatasaray’daki görevine devam edecek. Uzun yıllar sonra takımımıza şampiyonluk sevinci yaşatan, bu sezon da hem üst üste ikinci şampiyonluğa hem de Avrupa’da tarihi bir zafere koşan hocamıza, yeni görevinde de şimdiden başarılar diliyoruz.”

 

Yayınlanma Tarihi:15:22,