SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği’nin altyapısında yetişen Spor Toto Süper Lig’in tecrübeli futbolcularından Doğa Kaya, “Avrupa hedefinden bahsetmek için önce aşağıya hoşçakal dememiz, sonra da yolumuza aynı ciddiyetle devam etmemiz gerekli. Yukarıya bakarken düşmeyelim” dedi.

Doğa Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezonun Gençlerbirliği adına zor geçtiğini belirterek, “Lige kötü başladık ancak devamında teknik direktör değişikliğiyle çıkışa geçtik. 2. yarıdaki Rizespor karşılaşmasından sonra uzun haftalar maç kazanamadık. Bunun sonucunda da alt sıralara çok yaklaştık. 2 haftadır kazanıyoruz bu da bize az da olsa nefes aldırdı” diye konuştu.

Lig dördüncüsü ile aralarında 6 puan olduğunu ancak kendisinin şu durumdayken Avrupa hedefinden bahsedilmesini doğru bulmadığını dile getiren Doğa Kaya, şöyle devam etti:

“Önümüzde daha çok maç var ve ligde çok şey değişebilir. İlk hedefimiz Elazığspor maçını kazanarak, aşağılardan uzaklaşmak olmalı. Avrupa hedefinden bahsetmek için önce aşağıya ‘hoşçakal’ dememiz, sonra da yolumuza aynı ciddiyetle devam etmemiz gerekli. Ligin başından beri rahat bir haftamız olmadı. En dipten buralara geldik, ancak bu yeterli değil. Yukarıya bakarken düşmeyelim. Önce kendimizi sağlama almalıyız.”

“ŞİFO DURUŞU”

Doğa Kaya, teknik direktör Mehmet Özdilek’in diğer teknik adamlardan farkının “duruşu” olduğunu dile getirdi.

Mehmet Özdilek ile daha önce de birlikte çalıştıklarını hatırlatan Doğa Kaya, sözlerini şöyle tamamladı:

“Hoca beni tanıyor, ben de onu. Geldiğinde kötü durumdaydım, beni ayağa kaldırdı. Ona çok şey borçluyum. Hocanın en önemli özelliği duruşu. Kazanalım ya da kaybedelim bize davranış şekli hep aynı. Bence Mehmet Özdilek’i diğer teknik adamlardan ayıran en önemli özelliği bu. Hep yukarıyı hedefliyor ve daha fazlasını istiyor. Teknik direktörlük kariyerinde çok büyük başarılara imza atacağından eminim.”