SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hikmet Karaman taraftara seslendi

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, taraftarlardan destek isteyerek, hafta sonu iç sahada oynayacakları Sivasspor maçında tribünlerin dolu olmasının takıma güç katacağını söyledi.

Güncellenme: 13:17, 21/03/2014
Hikmet Karaman taraftara seslendi

Karaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, ligde artık son dönemece girildiğini belirterek, kümede kalmak için var güçleriyle çalıştıklarını kaydetti.

Sivasspor maçında taraftar desteğine ihtiyaçları olacağını vurgulayan Karaman, “Sivasspor maçı bizim çok önemli, o yüzden kendi saha ve seyirci avantajımızı en iyi şekilde kullanmamız gerekir. Bütün Kayserili futbolseverlere sesleniyorum. Centilmence güzel bir maç olmasını diliyorum. Hakem ve rakip takımla hiç bir işimiz yok. Sadece kendi takımımızı destekleyerek, onları motive etmemiz gerek” diye konuştu.

FENERBAHÇE TARAFTARINA ÖVGÜ 

Geçen hafta deplasmandaki Fenerbahçe maçında rakip taraftarların stadı doldurarak, takıma büyük katkı verdiğini dile getiren Karaman, şöyle devam etti:

“Fenerbahçe maçında 55 bin Fenerbahçe seyircisinin atmosferi ve takımı ne derece etkilediğini gördük. Böyle bir atmosfer yok. Bizim stadyum da 33 bin kişilik. Hadi tüm stadı dolduralım, 33 bin kişi yapalım. Kayserililere sesleniyorum. Niye stadı doldurmayalım neyimiz eksik. Bütün Kayserililer gelsin. Gelin takımınızı destekleyin. İyi bir maç seyredin, destek verin. Türkiye’ye de bir mesaj verelim. Futbol şehri olduğumuzu herkese göğsümüzü gere gere gösterelim. Bütün Türkiye’ye duyuralım. Tüm Kayserililerden bu maçta yerlerini almalarını bekliyoruz.”

Kayseri Erciyesspor-Sivasspor maçı 23 Mart Pazar günü Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı’nda saat 16.00’da başlayacak.