SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final’i yarın Ankara’da başlıyor.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından organize edilen Dörtlü Final’de evsahibi Halkbank, Polonyalı Jastrzebski Wegiel, Rus takımları Zenit Kazan ve Belogorie Belgorod ile kupa mücadelesi verecek.

Kupayı kazanması halinde Türk voleybol tarihinde bir ilke imza atacak olan Halkbank, TVF Başkent Salonu’ndaki organizasyonda ilk olarak, 22 Mart Cumartesi günü Polonya’dan Jastrzebski Wegiel ile karşılaşacak.

Türk temsilcisi, bu maçı kazanması halinde 23 Mart Pazar günü final maçına çıkacak. Halkbank finalde, Belogorie Belgorod-Zenit Kazan maçının galibi ile karşılaşacak.

Bulgar antrenör Radostin Stoychev’in çalıştırdığı ve güçlü kadrosuyla dikkati çeken Halkbank’ta dünyanın en iyileri arasında gösterilen 5 yabancı oyuncu bulunuyor. Smaçörlerden Bulgar Matej Kaziyski ile Kübalı Osmani Juantorena, Brezilyalı pasör Raphael V. de Oliveira, orta oyunculardan ise Bosna Hersekli Mitar Tzourits ile Brezilyalı Maurucio Luiz de Souza’nın yanı sıra Halkbank, Türk Ligi’nin de en iyi oyuncularını kadrosunda barındırıyor.

Halkbank’ın oyuncu kadrosu ile hafta sonu yapılacak Avrupa Erkekler Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final maç programı şöyle:

OYUNCU KADROSU

Matej Kaziyski (Bulgaristan), Osmani Juantorena (Küba), Raphael V. de Oliveira (Brezilya), Mitar Tzourits (Bosna Hersek), Maurucio Luiz de Souza (Brezilya), Vefa Yılmaz, Nuri Şahin, Hüseyin Koç, Resul Tekeli, Kerem Yaşar, Can Ayvazoğlu, Burutay Subaşı, Emre Batur, Sabit Karaağaç.

MAÇ PROGRAMI

22 Mart Cumartesi:

14.00 Belogorie Belgorod-Zenit Kazan

17.00 Jastrzebski Wegiel-Halkbank

23 Mart Pazar:

14.00 Üçüncülük maçı

17.00 Final maçı