SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’nin Avrupa kupalarındaki son temsilcisi Galatasaray’ın Chelsea’ye elenmesi tehlike yaratsa da korkulan olmadı ve Türkiye, UEFA sıralamasında ilk 12’de kalmayı garantileyerek Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılım hakkını korudu. Yunanistan’ın Avrupa’daki son takımı Olympiakos’un Manchester United’a elenmesi üzerine Yunanların sıralamada Türkiye’nin üzerine çıkma şansı kalmadı.

BASEL DE ELENİRSE…

Şu anda sıralamada 34.200 puanla 11. sırada yer alan, Türkiye’yi geçme ihtimali bulunan tek ülke İsviçre… Murat Yakın yönetimindeki Basel’in yarı final ve ötesine geçmesi durumunda İsviçre’nin Türkiye’yi geride ihtimali bulunsa da bu ihtimalin gerçekleşmesi dahi Türkiye’nin Şampiyonlar Ligi kontenjanını etkilemeyecek.

GALATASARAY İLK 35’TE

Chelsea’ye yenilerek Avrupa’ya veda eden Galatasaray sezonu 16.340 puanla tamamlayarak toplamda 55.340 puana ulaştı ve sezonu 35. sırada bitirdi. İyi bir sezonu daha geride bırakan Galatasaray, bir mucize olmazsa gelecek sezon Devler Ligi gruplarına kalması durumunda 3. torbada yer alacak. Juventus’a elenen Trabzonspor ise puanını 31.340’e yükselterek takım sıralamasında 73. sıraya yükseldi. Sezonu boş geçiren F.Bahçe 41.340 puanla 52. sırada, Beşiktaş ise 34.340 puanla 64. sırada yer aldı.

Sabah

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:08:13,