SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea maçı için Londra'ya kafileden ayrı giden Ünal Aysal uçakta Karabükspor deplasmanında Drogba'yı kenara alması ve Sneijder'i solda oynatması nedeniyle İtalyan teknik adama yüklendi. Başkan'ın teknik konulardaki eleştirilerini öğrenen Mancini'nin bu durumdan büyük rahatsızlık duyduğu belirlendi.

Milliyet’te yer alan habere göre, Şampiyonlar Ligi defterini erken kapatan Galatasaray'da Başkan Ünal Aysal ile Teknik Direktör Roberto Mancini arasında soğuk rüzgârlar esiyor.

Takıma destek için yöneticilerden deplasmanlardaki maçlara gitmelerini isteyen ve bu kuralı Karabük maçıyla uygulamaya sokan Başkan Aysal, alınan golsüz beraberlik sonrası değişti. Başkan, Londra'ya takımın kullandığı özel uçakla gitmek yerine sadece 1 saat sonraki tarifeli uçağa binmeyi tercih etmişti. Londra'da dikkat çeken ilk ayrıntı buydu… Başkan Ünal Aysal, İstanbul-Londra seyahati sırasında uçakta gazetecilere Roberto Mancini ile ilgili eleştirelerde bulunurken, Karabük maçında Drogba'nın son dakikalarda kenara alınması ve Sneijder'in sol içte oynatılmasından dolayı rahatsızlığını dile getirdi.

Otele de gitmedi Ünal Aysal'ın, teknik konularla ilgili kendisi hakkındaki fikirlerini öğrenen Roberto Mancini'nin bu durumdan çok rahatsız olduğu öğrenildi. Dünyanın en iyi teknik direktörleri arasında gösterilen İtalyan hocanın bu yüzden çok gergin olduğu ifade edildi. Başkan Ünal Aysal 3 günlük Londra seyahatinde takıma uzak kalmayı tercih etti. Karabükspor maçı öncesi bile motivasyon konuşması yapan ve deplasmandaki bütün Şampiyonlar Ligi maçları öncesi takımla bir araya gelen Aysal'ın bu geleneği Londra'da sonlandırması dikkatlerden kaçmadı. Başkan Aysal'ın, programında yer almasına karşın kamp yapılan otele gitmemesi kafa karıştırdı. Cim-Bom'un patronu takıma verilecek primi de televizyondan açıklamayı tercih etti.

Chelsea maçından sonra da bu durum değişmedi ve Başkan Ünal Aysal takımla ya da teknik kadroyla bir araya gelmedi. Cim-Bom'un patronu dün de özel işleri nedeniyle Belçika'nın yolunu tuttu.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:08:56,