SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantepspor Kulübü Asbaşkanı Bülent Konca, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun (PFDK), Gaziantepspor’a bir maç seyircisiz oynama cezası vermesine ilişkin, “Yarın TFF’ye itirazımızı sunacağız. Fenerbahçe maçı öncesi böyle bir cezayı manidar buluyoruz” dedi.

Konca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Torku Konyaspor karşılaşmasının bugüne kadar seyrettiği en temiz maç olduğunu, müsabakanın ardından TFF temsilcilerinin de taraftarın centilmenliğinden dolayı kendilerini tebrik ettiğini söyledi.

Torku Konyaspor maçının dostane bir şekilde geçtiğini vurgulayan Konca, “Maçta, taşkınlık tezahürat olmadı. Yarın TFF’ye itirazımızı sunacağız, Fenerbahçe maçı öncesi verilen cezayı manidar buluyoruz. Bu maçtan dolayı ceza veriliyorsa, Türkiye’de maçlar cezasız bitmez” diye konuştu.

Konca, küfürlü tezahürat nedeniyle kulübe ceza verildiğini belirterek, “Önemli bir maç öncesi ceza almamız bizi üzdü. İnşallah hak yerini bulur, ceza kaldırılır” diyerek sözlerini tamamladı.