SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Bundesliga’da 25 Mart’ta oynanacak “Borussia Dortmund-Schalke 04” maçında 2 bin polis ile bin güvenlik elamanının görev alacağı belirtildi.

Dortmund polisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Almanya’nın en önemli derbilerinden olan Borussia Dortmund-Schalke 04 karşılaşması için bazı güvenlik tedbirlerinin alındığı ifade edildi.

Bu kapsamda çok sayıda güvenlik elemanı ve polisin görevlendirileceği ifade edilen açıklamada, taraflar gruplarının tren istasyonlarında birbirinden ayırmak için çeşitli kentlerinden gelecek 1000 polisin görevlendirileceği, bu kapsamda Dortmund ana tren istasyonunun kısa süreli kapatılabileceğine dikkati çekildi.

Dortmund kentinde ve stat çevresinde de 1000 polisin görev yapacağı, Dortmund kulübünün de 1000 güvenlik elemanı görevlendireceği belirtilen açıklamada, Schalke taraftarlarında stadın çevresine girmeden üst aramasının yapılacağı kaydedildi.

İki takım arasında oynanan sezonun ilk maçında çıkan olaylar nedeniyle Schalke 04 çok sayıda taraftara stada giriş yasağı koymuştu.