SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’da 12 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 2014 FIFA Dünya Kupası’nda görev yapacak Türk hakemler Cüneyt Çakır, Bahattin Duran ve Tarık Ongun, organizasyon öncesi gerçekleştirilecek hakem eğitim seminerine katılacak.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, 2014 FIFA Dünya Kupası Finalleri’nde görev alacak hakemler Cüneyt Çakır, Bahattin Duran ve Tarık Ongun’un 24 Mart Pazartesi günü İsviçre’nin Zürih kentindeki FIFA merkezinde başlayacak hakem eğitim seminerine katılacakları bildirildi.

Yapılan açıklamada, finallere çağrılan hakemlerin, turnuvada en hazır halde ve yüksek performansla görev yapabilmeleri için FIFA’nın düzenlediği eğitim seminerinin 28 Mart Cuma gününe kadar süreceği kaydedildi.

Seminere, 2014 FIFA Dünya Kupası’nda görev yapacak hakemlerden sadece UEFA (Avrupa Futbol Federasyonları Birliği), AFC (Asya Futbol Konfederasyonu) ve OFC’ye (Okyanusya Futbol Konfederasyonu) bağlı hakemler ile yardımcı hakemler katılacak.

2014 FIFA Dünya Kupası’nda görev yapacak CONMEBOL (Güney Amerika Futbol Konfederasyonu), CAF (Afrika Futbol Konfederasyonu) ve CONCACAF’a (Kuzey, Orta Amerika ve Karayipler Konfederasyonu) bağlı hakemler ile yardımcı hakemler ise FIFA’nın İsviçre’nin Zürih’teki merkezinde 7-11 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek eğitim seminerinde yer alacak.

Cüneyt Çakır, Bahattin Duran ve Tarık Ongun, finaller öncesi son olarak Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde 1-10 Haziran tarihleri arasından düzenlenecek hakem eğitim seminerine katılacak.